Strona główna Wydarzenia Co kupić komuś na urodziny?

Co kupić komuś na urodziny?

0

Urodziny to bardzo wyjątkowy dzień. W Polsce obchodzi się go ze szczególną pieczołowitością, ale jest to zwyczaj, który obowiązuje na całym świecie – chociaż tylko w krajach słowiańskich świętujemy jeszcze imieniny. Jednak tylko przy tym pierwszym przypadku zastanawiamy się nad prezentami, bo to przecież niezwykle ważna uroczystość.

Niektórzy uważają, że urodziny nie są wcale datą, którą należy celebrować – im jesteśmy starsi, tym smutniej nam patrzeć na to, iż kolejne lata przelatują nam przez palce. W szczególności dotyczy to wczesnych trzydziestolatków, którzy przyłapują się na tym, że potrafią zapomnieć o całych miesiącach, nie wspominając o tym, że potrafi im uciec cały rok. Nie należy więc nikogo zmuszać do celebracji urodzin –ale zawsze można pamiętać o prezencie.

Dla przykładu, osoba, która bardzo lubi wyjeżdżać za granicę z pewnością ucieszy się z prezentu, którym jest mapa podróży. Ten przydatny gadżet pozwala wskazać, w jakich miejscach już się było i jakie mamy jeszcze zamiar odwiedzić. Tym samym można pochwalić się przed znajomymi, a jednocześnie samemu mieć świadomość, że zwiedziło się już nielichy kawał świata.

Prezent na urodziny musi spełniać pewne kryteria
Prawdziwie przydatny i elegancki prezent urodzinowy powinien przede wszystkim spodobać się osobie, która zostanie obdarowana. Z tego też powodu nie możemy kupować rzeczy, które wpadły w oko nam, ale które całkowicie nie oczarują solenizanta. Dla przykładu, może nas kusić ofiarować ośmiolatkowi encyklopedię – to przecież bardzo rozsądny prezent – ale on sam niekoniecznie po nią nie sięgnie.

Zamiast tego lepiej jest zastanowić się, co tak właściwie obdarowana osoba polubi. Możemy w tym celu zapytać jej bliskich – dowiedzieć się, czy jest na przykład fanem sportu, książek czy może gier. Warto jednak pamiętać, że są to bardzo ogólne zainteresowania i entuzjasta fantastyki raczej nie zakocha się w naszym ulubionym kryminale. Podobnie jest z fanami gier – jeśli ktoś lubi symulacje, a dostanie grę wyścigową, to wcale nie będzie zachwycony.

Prezenty wybieraj z głową
Cena prezentu zależy przede wszystkim od zasobności naszego portfela… ale przyda się tutaj pewne wyczucie. Niezbyt stosowne jest na przykład wręczenie bardzo drogiego prezentu komuś, kogo ledwie znamy. Człowiek z natury czuje, że musi się za coś takiego odwdzięczyć – jest to zakodowane w naszym społecznym myśleniu – a w takim przypadku stawiamy go w niezręcznej sytuacji. Najlepiej prezent na urodziny wybrać na jakiejś dobrze zaopatrzonej stronie – na przykład tutaj https://picarta.pl/prezent-na-urodziny/ (warto zauważyć, że wybór jest ogromny i dla każdego znajdzie się coś miłego) – i wskazać to, co będzie idealne.

Reasumując, przy wyborze prezentu kierujmy się przede wszystkim upodobaniami innej osoby. To, że wręczanie jest równie miłe co otrzymywanie nie oznacza, że powinniśmy tworzyć projekcję własnych zainteresowań. To dobrze, że chcemy próbować zarażać kogoś naszymi pasjami, ale na urodziny lepiej będzie, kiedy uszanujemy cudzy entuzjazm wobec pewnych rzeczy!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonad 200 mieszkańców powiatu w kwarantannie. Czy przestrzegają izolacji?
Następny artykułLokal otwarty pomimo epidemii, uwięziona sarna i bezdomny w rzece. Interwencje straży miejskiej