Strona główna 112 Lokal otwarty pomimo epidemii, uwięziona sarna i bezdomny w rzece. Interwencje straży...

Lokal otwarty pomimo epidemii, uwięziona sarna i bezdomny w rzece. Interwencje straży miejskiej

1

Od 13 do 19 marca świdnicka Straż Miejska interweniowała 97 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

14 marca 2020 roku o godz. 19.10 mieszkaniec ul. Grodzkiej poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, że pomimo obowiązującego zakazu otwarta jest jedna z kawiarni. Sprawa została przekazana zgodnie z kompetencjami dyżurnemu KPP. Lokal zamknięto.

14 marca 2020 roku o godz. 22.58 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, że na ul.Westerplatte w okolicy mostu stoi człowiek, który wcześniej wpadł do rzeki Bystrzycy i został wyciągnięty przez dwóch mężczyzn. Interweniujący na miejscu strażnicy ustalili, że poszkodowanym jest osoba bezdomna. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. W/w przewieziono do pogotowia ratunkowego a następnie trafił on do policyjnej izby zatrzymań gdzie spędził noc.

15 marca 2020 roku o godz. 11.35 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, dotyczące sarny uwięzionej od dwóch dni na terenie ogrodów działkowych przy ul. Esperantystów. Zwierzę nie mogło się wydostać z ogrodzonego terenu. Na miejsce wezwano pracownika schroniska dla zwierząt i wspólnie zwrócono sarnie wolność.

19 marca 2020 roku o godz. 8.44 operator monitoringu wizyjnego zauważył skuter stojący przy ul. Bohaterów Getta. Był to odpowiadający opisem pojazd, który w dniu wczorajszym został skradziony na terenie naszego miasta. Strażnicy przekazali informację Policji, która korzystając z zabezpieczonych zapisów monitoringu prowadzi czynności w celu ustalenia sprawcy kradzieży.

19 marca 2020 roku o godz. 18.50 zaniepokojona obecną sytuacją mieszkanka ul. Jodłowej zgłosiła, że na terenie boiska przy szkole podstawowej nr 6, grupa młodzieży gra w piłkę. Patrol na miejscu zastał 15 chłopców. Przeprowadzono z nimi rozmowę po czym zgodnie z zaleceniami udali się do domów.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo kupić komuś na urodziny?
Następny artykułTych błędów w makijażu lepiej nie popełniaj!