Strona główna 0_Slider Pomoc sąsiedzka działa. Chętni do pomocy mogą się zgłaszać do MOPS-u

Pomoc sąsiedzka działa. Chętni do pomocy mogą się zgłaszać do MOPS-u

1

Jesteśmy pod wrażeniem, jak bardzo świdniczanie troszczą się o swoich sąsiadów, którzy ze względu na wiek w obecnej sytuacji muszą pozostać w domu – mówi Violetta Kalin, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. MOPS od 13 marca koordynuje społeczne działania na rzecz seniorów i innych potrzebujących wsparcia.

– Nasi stali podopieczni są objęci opieką, ale pracownicy sprawdzają również sytuację innych osób, które dotychczas naszej pomocy nie wymagały. Okazuje się, że w ogromnej mierze zadziałała sąsiedzka pomoc. Świdniczanie swoim sąsiadom, którzy nie powinni w obecnej sytuacji w ogóle wychodzić z domu, robią zakupy, przywożą posiłki z jadłodajni, kupują leki – wylicza Violetta Kalin. I dodaje, że ogromną pracę wykonują pracownicy ośrodka oraz stali wolontariusze.

W MOPS-ie już pod koniec ubiegłego tygodnia uruchomiono specjalny punkt konsultacyjny, gdzie przyjmowane są zgłoszenia od osób chętnych do pomocy seniorom w zrobieniu zakupów czy innych codziennych aktywnościach.

Wolontariat na rzecz osób starszych koordynuje pracownik MOPS Agnieszka Gołacińska pod numerem telefonu 728 415 298 lub e-mail: [email protected].

Zgłaszają się osoby chętne, tworzymy bazę danych. Dzięki temu w razie potrzeby będziemy wiedzieć kto i w jakim rejonie miasta może udzielać pomocy. Oczywiście do wszystkich, którzy wspierają osoby samotne i starsze apeluję, by zachowały ostrożność. To nie czas na odwiedziny w domach czy długie rozmowy – zastrzega Violetta Kalin.

Jednocześnie MOPS przypomina, by do minimum ograniczyć wizyty w siedzibach ośrodka jedynie do spraw koniecznych i pilnych. Decyzje administracyjne będą wysyłane drogą pocztową.

W sprawach niewymagających osobistego kontaktu:

  • Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych – tel. 74 854-90-50,
  • Dział Pomocy Środowiskowej (ul. Franciszkańska 7 – pracownicy socjalni) – tel. 74 854-90-53,
  • Dział Pomocy Środowiskowej (ul. Westerplatte 47 – pracownicy socjalni) – tel. 74 640-28-88,
  • Dział Pomocy Specjalistycznej – tel. 74 854-90-52,

lub za pośrednictwem platformy ePUAP oraz adresu mailowego: [email protected]

/zebrała asz/

Poprzedni artykułŚwidniccy listonosze zarzuceni przesyłkami. Apelują do urzędów o ograniczenie korespondencji
Następny artykułRośnie liczba zarażonych koronawirusem