Strona główna 0_Slider Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Zmarła pacjentka z Poznania

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Zmarła pacjentka z Poznania

0

Podczas konferencji prasowej zwołanej w Urzędzie Miasta Poznania poinformowano o śmierci 57-letniej kobiety, która w niedzielę trafiła do poznańskiego szpitala przy ulicy Szwajcarskiej. Informację potwierdził minister zdrowia.

zdjęcie ilustracyjne (fot. GIS)

Jak poinformowały władze Poznania, pacjentka była w ciężkim stanie – była podłączona do respiratora, znajdowała się w stanie śpiączki farmakologicznej. – Pacjentka była zarażona koronawirusem, miała współistniejące, towarzyszące choroby, które wymagały przyjmowania leków, które obniżają odporność. Była w stanie ciężkim i dziś walka o jej życie, niestety się zakończyła – potwierdził szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

Wczoraj WHO ogłosiło stan pandemii. Zostanie dziś wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Minister zdrowia może ograniczyć specyficzny sposób poruszania lub obrót niektórych produktów. Może wprowadzić zakaz organizowania widowisk i zgromadzeń – poinformowano na czwartkowej konferencji ministerstwa.

Zgodnie z ostatnimi informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w całej Polsce odnotowano dotychczas 47 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS-CoV-2. Na terenie województwa dolnośląskiego jest siedem potwierdzonych przypadków zachorowania. Osoby, u których dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyźni (dwóch w sile wieku, trzeci w średnim wieku). Są w stanie dobrym.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 158 ,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 772,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 46.

/mn/

Poprzedni artykułBedzie zasiłek opiekuńczy na dzieci powyżej 8 roku życia? Minister zmienia zdanie [Aktualizacja]
Następny artykułMłode siatkarki zagrały w Miliczu [FOTO]