Strona główna 0_Slider Piąty przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim

Piąty przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim

3

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy potwierdza kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu świdnickiego. Chorym jest starszy mężczyzna ze Świdnicy.

Jest to już piąty przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu świdnickiego. Poprzednio zachorowanie potwierdzono u 2 mieszkańców Świdnicy i 2 mieszkańców Świebodzic.

Według ostatnich danych PSSE w Świdnicy (stan na 27 marca, godz. 9.00), 61 mieszkańców powiatu objętych było kwarantanną, 123 – nadzorem epidemiologicznym, a 7 zostało hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w piątek najnowsze dane dotyczące epidemii. – Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244, w tym 16 osób zmarłych – przekazano w komunikacie z godziny 9.00.

/mn/