Strona główna Wydarzenia Jakie listwy przypodłogowe wybrać do mieszkania?

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do mieszkania?

0

Listwy przypodłogowe nie są pierwszymi elementami, jakie przychodzą do głowy na myśl o aranżacji mieszkania. Mają jednak duże znaczenie funkcjonalne, a przy tym mogą stanowić estetyczny element dekoracyjny. Dowiedz się, czym kierować się przy ich wyborze.

  1. Listwy przypodłogowe — czym kierować się przy wyborze?
  2. Z jakiego materiału listwy przypodłogowe wybrać?

Listwy przypodłogowe — czym kierować się przy wyborze?
Listwy przypodłogowe pełnią bardzo ważna funkcję estetyczną — wypełniają szczelinę dylatacyjną, jaka tworzy się między podłogą a ścianami. Dodatkowo to dobry sposób na ukrycie kabli. Dobrze dobrana wysokość listw przypodłogowych sprawi także, że wnętrza prezentować będzie się harmonijnie. Dzięki listwom modelować można przestrzeń — listwy w kolorze podłogi wizualnie powiększają powierzchnie podłogi, natomiast wysokie w kontrastowej barwie skrócą optycznie ścianę. Dobór koloru i designu elementów wykończenia warto dopasować do koloru ścian, podłogi, mebli lub stolarki okiennej i drzwiowej.

W przypadku podłóg pokrytych różnymi materiałami uniwersalnym wyborem są listwy białe. Sprawdzą się także elementy czarne, które szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych. W aranżacjach inspirowanych stylem prowansalskim lub rustykalnym warto zdecydować się na modele bardziej zdobione, które jeszcze bardziej podkreślą klimat wnętrza. Inną możliwością jest dobór listew na zasadzie kontrastu z dominującymi w pomieszczeniu kolorami.

Z jakiego materiału listwy przypodłogowe wybrać?
Listwy podłogowe powinny być odporne na zabrudzenia, a przy tym trwałe i długo zachowujące elegancki wygląd. Listwy wykonane z MDF są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym dobrze sprawdzają się przy chowaniu kabli. Połączenie drewna i żywic sprawia, że są bardziej wytrzymałe od listew z innych materiałów, a przy tym prezentują się niezwykle estetycznie. Dodatkowo dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dobrać można model do każdego wystroju wnętrza. Funkcjonalnym wyborem są lakierowane listwy przypodłogowe, które charakteryzują się wyższą odpornością na wilgoć. Przez to nawet w czasie mycia podłóg cząsteczki wody nie przedostają się pod listwę, powodując odkształcanie czy puchnięcie.Polecane są również elementy wykonane z drewna różnego rodzaju. Takie wykończenie dodaje wnętrzom prestiżu i bardzo dobrze pasuje do klasycznych aranżacji. Szczególnym typem są modele wykonane z forniru, które dopasować można do podłóg i parkietów z drewna niemal każdego gatunku drzew. Ciekawe modele listew przypodłogowych można znaleźć na https://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoparko-ładowarka zapłonęła na drodze Świdnica-Burkatów [FOTO]
Następny artykułPiąty przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim