Strona główna 0_Slider Ocalić od zapomnienia. Świdniccy historycy zachęcają do przekazywania archiwalnych zdjęć

Ocalić od zapomnienia. Świdniccy historycy zachęcają do przekazywania archiwalnych zdjęć

1

Świdnicki Portal Historyczny tworzy cyfrowe archiwum zdjęciowe, które dokumentować będzie dawny wygląd miejscowości regionu oraz wydarzeń, jakie wówczas miały miejsce. W tym celu historycy zwrócili się z apelem o przekazywanie starych zdjęć. – Kwarantanna domowa wymuszona epidemią koronawirusa, poza wieloma oczywistymi minusami, jest jednak dobrą okazją to uporządkowania na przykład domowego archiwum z dokumentami i zdjęciami – zachęcają.

Czasami na zdjęciu jest mała Gosia czy Janek, a z tyłu, w tle kamienica której już nie ma czy miejsce, które całkowicie zmieniło swój wygląd. Przypomnijmy starymi zdjęciami wydarzenia, których byliśmy świadkami lub w których uczestniczyliśmy! Często się zdarza, że zdjęcia z czasem ulegają zniszczeniu lub giną. Zachowajmy je w archiwum Świdnickiego Portalu Historycznego – apeluje Andrzej Dobkiewicz, redaktor naczelny ŚPH.

Podobnie rzecz ma się ze starymi dokumentami i pamiątkami. – Także one mają swoją historię, które warto przypomnieć i zachować. Przyjrzyjcie szuflady i albumy. Odnajdźcie stare, ciekawe zdjęcia i prześlijcie nam ich skany lub zdjęcia na adres: [email protected] – dodaje Dobkiewicz.

Archiwum zdjęć, które będzie sukcesywnie uzupełniane, można przeglądać na stronach Świdnickiego Portalu Historycznego.

/mn/

Poprzedni artykułKolejna ofiara koronawirusa w Polsce. 157 nowych przypadków zakażenia
Następny artykuł19 ofiara koronawirusa w Polsce