Strona główna Temat dnia Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. 157 nowych przypadków zakażenia

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. 157 nowych przypadków zakażenia

0

Do 1638 wzrosła w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformował w sobotę resort zdrowia. Dotychczas z powodu choroby zmarło 18 osób.

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie wydanym o godzinie 20.00.

Wśród nowych chorych z Dolnego Śląska znaleźli się mieszkańcy Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, a także powiatów: kłodzkiego, milickiego, oleśnickiego i wrocławskiego.

/opr. mn/