Strona główna Temat dnia Obradował zespół zarządzania kryzysowego

Obradował zespół zarządzania kryzysowego

1

6 marca odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w temacie ewentualnych zagrożeń zakażeniem wirusem COVID-19 oraz procedur związanych w przypadku wykrycia potencjalnego zakażenia – informuje Piotr Dębek, rzecznik starostwa w Świdnicy.

W spotkaniu udział wzięli szefowie służb mundurowych z terenu Powiatu Świdnickiego, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Prokurator Rejonowy oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego, świdnickiego pogotowia, Szpitala „Latawiec” w Świdnicy i „Mikulicz” w Świebodzicach.

W obecności Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy,Powiatowy Inspektor Sanitarny omówił procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażeniem Koronawirusem oraz „na gorąco” przedstawił swoją rekomendację w związku z podejrzeniem zarażenia wirusem u jednego z uczniów świdnickiej placówki oświatowej.

Przedstawiciele pogotowia oraz Szpitala „Latawiec” i „Mikulicz” potwierdzili znajomość i stosowanie procedur z Ministerstwa Zdrowia, od Wojewody Dolnośląskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego związanych z potencjalnym zagrożeniem wirusem COVID-19. Potwierdzili także, że wszystkie placówki posiadają niezbędne zasoby środków sanitarnych i higienicznych.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRozsyłają fałszywe wiadomości o zaległościach podatkowych. Policja ostrzega przed oszustami
Następny artykułWirtuoz fortepianu Chris Jarrett zagrał w Świdnicy [FOTO]