Strona główna 112 Rozsyłają fałszywe wiadomości o zaległościach podatkowych. Policja ostrzega przed oszustami

Rozsyłają fałszywe wiadomości o zaległościach podatkowych. Policja ostrzega przed oszustami

1

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy wraz z Urzędem Skarbowym w Świdnicy apelują o rozwagę przy odbiorze korespondencji elektronicznej wysyłanej przez osoby podszywające się pod Ministerstwo Finansów lub podmioty mu podległe.

Do dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach SMS dotyczących “zaległości na indywidualnym rachunku podatkowym”. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów (systemów) Krajowej Administracji Skarbowej. Apelujemy o nieotwieranie linków z SMSów od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości – informują przedstawiciele urzędu skarbowego.

Jak wskazuje naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy, organy Krajowej Administracji Skarbowej nie wysyłają za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), czy też jako wiadomości SMS na telefony komórkowe informacji o konieczności zapłaty zaległości podatkowych. – Treść SMS-ów sugeruje, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podmiot mu podległy, a link zawarty w SMS-ach sugeruje, że strona na której mają być wykonywane płatności należy do domeny GOV. Apelujemy o nieotwieranie linków z SMSów ani załączników w wiadomościach e-mail od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości – przypominają dolnośląscy policjanci.

/KWP Wrocław, opr. mn/