Strona główna 0_Slider O finał pucharu z Bielawianką Bielawa

O finał pucharu z Bielawianką Bielawa [RELACJA LIVE]

0

Punktualnie o 12:00 na boisku w Bielawie wybiegną piłkarze Polonii Stali Świdnica, którzy zmierzą się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym z miejscową Bielawianką. Zapraszamy do śledzenia relacji live na naszym portalu.

Składy obydwu zespołów wyglądają następująco:

Polonia Stal Świdnica: B. Kot, Borowy, Orzech, Sowa, Szczygieł, Myrta, Szuba, Kozachenko, De Souza Barros, Salamon, Baumgarten

Bielawianka Bielawa: Malec, Kuśmierek, Słonecki, Bońkowski, Cegiełka, Kowalczyk, Rakoczy, Peroński, Spychalski, Drożyński, Wasilewski.

1′ rozpoczynamy mecz.

5′ przez pierwsze minuty meczu świadczenie nie dali „powąchać piłki” rywalowi. Nie zdołali jednak póki co zagrozić bramce rywala.

7′ strzał zza pola karnego Sowy, ponad poprzeczką bramki ochranianej przez Malca.

9′ pierwszy strzał w meczu bielawian, jednak piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką bramki polonistów.

11′ groźnie przedzierał się środkiem jeden z napastników Bielawianki. Mimo to jego strzał był bardzo nieudany i nie sprawił problemów Kotowi.

13′ niedokładne dośrodkowanie w pole karne, z prawej strony boiska, w wykonaniu De Souzy – nie było żadnego z biało-zielonych do zamknięcia akcji.

14′ dobra okazja na wypracowanie akcji bramkowej dla świdniczan zmarnowana, Borowy na spalonym.

15′ rzut wolny z boku boiska dla Bielawianki. Piłkę z pola karnego głową wybija Borowy.

17′ dobra akcja bielawian. Nasi rywale wychodzili dwóch na dwóch, ale za mocne podanie do partnera zniweczyło ten atak.

19′ rzut rożny dla gospodarzy. Interweniuje Kot.

21′ faul w okolicach 20 metra od bramki dla świdniczan. Do piłki podchodzi Szuba.

22′ Szuba płaskim strzałem obok muru chciał zaskoczyć bramkarza. Piłka ląduje jednak obok prawego słupka bramki i wychodzi na aut bramkowy.

23′ kolejny faul na połowie rywala dla biało-zielonych.

24′ dobra próba dośrodkowania z rzutu wolnego. Dograna przez Szubę piłka, nieco minęła się z głową nabiegającego De Souzy.

26′ rzut rożny dla świdniczan. Szuba wypatruje w polu karnym Borowego. Piłka po jego strzale leci obok bramki Malca.

27′ w odpowiedzi próba ataku skrzydłem rywala zatrzymana przez Sowę.

29′ groźna akcja bielawian. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jeden z atakujących zespołu gospodarzy głową, trafił w poprzeczkę bramki świdniczan.

32′ świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Szuby. Do piłki najwyżej wyskoczył De Souza,  po którego strzale futbolówka zmierzała w boczną siatkę bramki. Równie dobrze interweniował jednak bramkarz Bielawianki. Na tablicy wyników nadal 0:0.

35′ mecz nieco nam się rozkręca. Obydwa zespoły podkręciły tempo i wymieniają się akcje za akcję.

37′ żółta kartka dla Kozachenki.

38′ groźnie przedzierał się osamotniony Myrta, zatrzymany jednak przez defensorów Bielawianki.

40′ żółtą kartką ukarany zostaję Myrta.

42′ próba strzału z dystansu Szczygła – nieudana.

44′ groźnie do środka schodził Bońkowski, finalnie zatrzymany przez defensorów Polonii Stali.

koniec pierwszej połowy 0:0

W pierwszej połowie świdniczanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili przełożyć tego na akcje bramkowe. Z kolei piłkarze Bielawianki częściej rozgrywali piłkę z kontry i starali się zaskoczyć biało-zielonych długimi podaniami prostopadłymi.

rozpoczynamy drugą połowę – jedna zmiana w świdnickim zespole. Boisko opuszcza Kozachenko, a w jego miejsce pojawia się Ł. Kot.

46′ dobrze rozpoczynają gospodarze. Dośrodkowanie w pole karne kończą niecelnym strzałem na bramkę świdniczan.

48′ świetna sytuacja dla świdniczan. Na skrzydle urwał się Baumgarten, dograł do Szczygła, który w trakcie uderzenia był faulowany przez jednego z defensorów Bielawianki. Rzut karny dla biało-zielonych!

50′ emocje ponoszą piłkarzy Bielawy. Malec otrzymuje żółty kartonik.

51′ do piłki podchodzi De Souza Barros i pewnym strzałem pokonuje stojącego w bramce Malca. 0:1 dla Polonii Stali Świdnica.

53′ bielawianie próbowali strzelać z dystansu, niecelnie, zaczniemy od bramki.

55′ faul w okolicy 30. metra od bramki świdniczan. Piłka po strzale odbija się od muru i zostaje wybita przez defensorów Polonii Stali.

58′ świetny rajd z zejściem do środka piłkarza Bielawy – Drożyńskiego , który na raty, ale pokonał naszego bramkarza. Na tablicy wyników ponownie remis, mamy 1:1.

60′ faul w bocznym sektorze boiska dla Bielawianki, piłkę po dośrodkowaniu wybija Borowy.

62′ piłkarze obydwu zespołów podkręcili tempo meczu.

63′ kolejna świetna akcja miejscowych. Z prostopadłej piłki atakujący drużyny gospodarzy ponownie trafił w poprzeczkę bramki Kota.

64′ piłkarz Bielawianki – Kowalczyk otrzymuje drugą żółtą kartkę za faul na Łukaszu Kocie, w konsekwencji schodzi z boiska.

67′ żółtą kartką ukarany Szuba.

68′ Szczygieł schodzi, na placu boju melduje się Białasik.

70′ rzut wolny z bocznego sektora dla miejscowych. Bez zagrożenia dla naszej bramki.

72′ ponownie tempo mecz spadło. Duży wpływ na grę miała czerwona kartka dla Bielawianki, po której piłkarze gospodarzy nieco cofnęli się na własną połowę.

75′ wciąż brakuje nam precyzji w rozegraniu i co ważne sytuacji bramkowych zakończonych strzałami.

77′ groźnie przedzierał się Myrta, ale po naciskiem obrońców akcję zakończył niecelnym strzałem. Od bramki zacznie Malec.

78′ rzut rożny dla Bielawianki – piłka wybija jeden z defensorów Polonii Stali.

79′ zmiana w drużynie Bielawianki. Boisko opuszcza Cegiełka, zastępuje go Kuriata.

81′ dobrą akcję Bielawianki wybiciem głową przerywa De Souza.

83′ doskonałe zagranie Baumgartena na wolne pole do Białasika. Nasz pomocnik pokusił się o uderzenie z kąta pola karnego, bez większych problemów broni Malec.

85′ w odpowiedzi Bielawianka szukała swojej szansy z kontry. Atak zatrzymany przez defensorów ze Świdnicy, rzut rożny dla gospodarzy.

87′ silne uderzenie zza pola karnego Kuriaty, piłka poleciała jednak wysoko ponad bramką.

88′ dośrodkowanie z boku boiska, De Souza bezpośrednio z powietrza zapewnia prowadzenie naszemu zespołowi. Bielawianka 1:2 Polonia Stal!

90′ Baumgarten schodzi, Orzechowski wchodzi

90′ sędzia dolicza pić minut

91′ doskonała okazja do wyrównania. Z wnętrza pola karnego strzelał Drożyński, źle trafił i piłka poleciała daleko od bramki.

92′ boisko opuszcza Szuba, Chajewski.

93′ niecelne podanie B. Kota, szczęśliwie dla nas piłkarz gości był równie nieskuteczny. Zaczynamy od bramki.

94′ dobre uderzenie Chajewskiego z rzutu wolnego.

94′ żółta kartka dla piłkarza Bielawianki – Morasza.

koniec meczu – wygrywamy 2:1!

Poprzedni artykułProfesjonalny makijaż czy wyjście do kina? Rozdaliśmy prezenty na Dzień Kobiet [ROZWIĄZANIE KONKURSU]