Strona główna 0_Slider Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana w Wałbrzychu

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana w Wałbrzychu

2

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dziewięć nowych zachorowań potwierdzono na terenie województwa dolnośląskiego. Według informacji przekazanych przez dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, wśród chorych nie ma żadnego mieszkańca powiatu świdnickiego.

Zgodnie z informację przekazaną przez resort zdrowia przed godziną 9.00, nowo potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym.

Uzyskaliśmy informację, że mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w naszym mieście. Pacjent pochodzi z terenu powiatu wałbrzyskiego, stan Jego jest dobry i mamy nadzieje na szybkie wyzdrowienie. Służby państwowe uruchomiły wszystkie przewidziane przepisami procedury realizowane w takich przypadkach. Słuchajmy poleceń sanepidu, słuchajmy poleceń służb – potwierdza i apeluje prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Jak ustalił portal dziennik.walbrzych.pl, osobą hospitalizowaną w Wałbrzychu jest 57-letni mężczyzna ze Szczawna-Zdroju, który sam zgłosił się do szpitala.

W sumie w Polsce potwierdzono dotychczas 150 zakażeń koronawirusem, z czego trzy osoby zmarły.

/mn/

Poprzedni artykułKontakt z lekarzem tylko przez telefon? Przychodnie przechodzą na system teleporad
Następny artykułKoronawirus a bezdomni. Wprowadzono zakaz opuszczania świdnickich schronisk