Strona główna 0_Slider Mistrzowie rozpoczęli sezon. Na początek druga lokata!

Mistrzowie rozpoczęli sezon. Na początek druga lokata! [FOTO/VIDEO]

0

Świdnicka załoga Piotr Gładysz i Krzysztof Sapko rozpoczęła w miniony weekend zmagania na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Nasz rajdowy duet to mistrzowie z roku 2019.

Pierwsza z sześciu zaplanowanych w tym roku prób przez Polski Związek Motorowy odbyła się na drogach powiatu złotoryjskiego. W sobotę miał miejsce również prolog ulicami miasta. jak i sobotnim prologiem po ulicach miasta Złotoryja. Organizator Rally Masters zafundował siedem odcinków specjalnych. Sześć niedzielnych podzielił na trzy pętle po dwa odcinki Sokołowiec i Biegoszów. Pierwsze dwa odcinki, w bezdeszczowy niedzielny poranek zwyciężamy i z przewagą 4,6 sek. przystępujemy do drugiej pętli. Poprawiamy zdecydowanie swoje czasy na obu odcinkach, ale nie jedziemy przecież sami w klasie SK5. Załoga, która zajmowała do odcinka czwartego drugą pozycje, tracąc do nas już tylko 0,3 sek., na piątym odcinku wychodzi na prowadzenie, równą i szybką jazdą, wygrywając z nami o niespełna 6 sek. Walczyliśmy do ostatnich metrów odcinka, zajmujemy w końcowym rezultacie drugie miejsce z przewagą ponad 22 sekund nad trzecią załogą. Zdobywamy 28 punktów w pierwszym inauguracyjnym rajdzie z cyklu RSMDŚl – relacjonuje przebieg imprezy nasza załoga Piotr Gładysz i Krzysztof Sapko, której patronem medialnym został portal Swidnica24.pl.

Kolejny start naszej załogi w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska już w kwietniu. W dniach 25-26 kwietnia rajdowcy powalczą o punkty na terenie powiatu i miasta Kłodzko. Wcześniej planowany był jeszcze start w okolicach Strzelina (21-22 marca), ale ze względu na rozszerzającą się epidemię koronawirusa został odwołany.

/MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykułWiara w czasach epidemii. Świdnickie kościoły stosują się do wytycznych i limitu 50 osób na mszach
Następny artykułSpotkanie w sprawie A4 i S5 odwołane