Strona główna 0_Slider Masyw Ślęży niedostępny dla turystów. Zamykają parkingi, apelują o rezygnację z wycieczek

Masyw Ślęży niedostępny dla turystów. Zamykają parkingi, apelują o rezygnację z wycieczek

2

Burmistrz Sobótki zwrócił się z apelem do turystów przybywających w okolice Masywu Ślęży o rezygnację z takich planów. Do odwołania zamknięte zostaną parkingi w rejonie parku krajobrazowego, a pozostawione auta będą odholowywane.

W związku z sytuacją nadzwyczajną wywołaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem, w tym podejmowania działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia i przecięcia dróg szerzenia się tej choroby zakaźnej, Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka apeluje do mieszkańców oraz turystów przybywających w okolice Masywu Ślęży o rezygnację z wycieczek na Ślężę i niegromadzenie się na szlakach turystycznych oraz w miejscach zwyczajowo do tego służących w rejonie Masywu – stwierdzono w komunikacie wydanym przez lokalny samorząd.

Jednocześnie informujemy, że parkingi pod Masywem Ślęży zostają zamknięte do odwołania. Decyzję podjęto w porozumieniu ze wszystkimi instytucjami sprawującymi pieczę nad ślężańskimi parkingami. Wyżej wymienione miejsca będą kontrolowane przez policję, a pozostawione pomimo zakazu pojazdy będą usuwane – dodano.

/UMiG Sobótka, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku?
Następny artykułSandały dziecięce lekkie i wygodne. Wady i zalety chodzenia w sandałach