Strona główna Wydarzenia Sandały dziecięce lekkie i wygodne. Wady i zalety chodzenia w sandałach

Sandały dziecięce lekkie i wygodne. Wady i zalety chodzenia w sandałach

0

Kiedy zbliża się lato, a temperatury stają się coraz wyższe, chętnie zmieniamy naszą odzież i obuwie na lżejsze. Również dzieci ubieramy w cieńsze ubrania. Ale czy ubieranie im sandałów to dobry pomysł? Jak się okazuje, to obuwie u dzieci ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Czy faktycznie warto kupować dla dzieci tego rodzaju buty? Sprawdź, jakie są wady i zalety chodzenia w sandałach, a także co jest ważne przy ich wyborze.

Jakie są wady chodzenia w sandałach?

Wokół chodzenia w sandałach przez dzieci narosło wiele mitów. Obecnie jak się okazuje, wad tego rozwiązania jest stosunkowo niewiele. Większość z nich dotyczy też źle dobranego obuwia, które nie jest odpowiednio wyprofilowane i dostosowane do dziecięcej stopy. Wówczas faktycznie maluchy, ale i starsze dzieci mogą być narażone na zaburzenia rozwoju stopy, czy jej uszkodzenie podczas chodzenia. Co istotne, należy też zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane sandały. Należy unikać sztucznych materiałów. W szczególności chodzi tutaj o popularne swego czasu sandały wykonane w całości z tworzywa sztucznego, które jest sztywne i może powodować otarcia. Nieodpowiednia jest także guma, która może powodować odparzenia. Również źle wykończone elementy takie jak klamerki czy paski, mogą powodować duży dyskomfort u dzieci w czasie chodzenia.

Jakie są zalety chodzenia w sandałach?

Dobrze dobrane sandały pozwalają na zwiększenie komfortu i swobody w czasie chodzenia w letnie dni. Stopa nie przegrzewa się wtedy tak mocno, jak w zabudowanych butach. Dziecko zatem lepiej się czuje, a skóra na stopach nie odparza się. Warto dla malucha wybrać obuwie nieco zabudowane, ale z otworami, które zapewnią swobodną cyrkulację powietrza. To pozwoli skórze oddychać i jednocześnie osłoni palce czy piętę dziecka przed ewentualnymi uszkodzeniami, na jakie narażone są stopy dziecka w czasie spacerów.

Jakie sandały dla dzieci wybrać? Co jest istotne przy ich wyborze?

Jakie zatem sandały wybrać, aby zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo chodzenia? Przede wszystkim postaw na znane i cenione marki, które specjalizują się w produkcji obuwia dziecięcego lub turystycznego. Wówczas będziesz mieć pewność, że produkt będzie wysokiej jakości i dostosowany do specyficznych wymogów fizjonomii dziecięcej stopy. Przykłady takiego obuwia znajdziesz między innymi na stronie www.sklep.jack-wolfskin.pl. Kolejną kwestią jest odpowiedni rozmiar butów. Tutaj podobnie jak w przypadku innych butów dla dzieci, musisz dobrze wymierzyć stopę dziecka. Pamiętaj też, że stopa małego dziecka rośnie bardzo szybko.

Dlatego też w jednym sezonie może okazać się konieczny zakup dwóch par obuwia. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest wkładka buta oraz czy jest wyprofilowana. Ważna jest również giętkość podeszwy. W przypadku małych dzieci wybierz w miarę możliwości sandały bardziej zabudowane i z dużą ilością pasków podtrzymujących stopę. U starszych dzieci sandały mogą być bardziej odkryte. Przykłady takich sandałów znajdziesz na stronie www.e-horyzont.pl.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMasyw Ślęży niedostępny dla turystów. Zamykają parkingi, apelują o rezygnację z wycieczek
Następny artykułKierowcy MPK skarżą się na niewystarczające zabezpieczenia. Absencja sięgnęła 25% załogi