Strona główna 112 Kwietny wandal, śpioch przy fontannie i dogrzewanie butem. Interwencje straży miejskiej

Kwietny wandal, śpioch przy fontannie i dogrzewanie butem. Interwencje straży miejskiej

1

Od 20 do 26 marca świdnicka Straż Miejska interweniowała 77 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu. – W chwili obecnej większość naszych działań to czynności związane z wprowadzonym stanem epidemii, takich jak dowożenie posiłków osobom niepełnosprawnym, w podeszłym wieku, kontrola miejsc gromadzenia się większej ilości osób oraz kontrole przestrzegania przez mieszkańców przepisów wydanych w związku z obecną sytuacją – zaznaczają strażnicy.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

20 marca 2020 roku o godz. 2.12 operator monitoringu wizyjnego zauważył jak pewien mężczyzna zrywa kwiaty z klombu przy ul. Łukowej. Interweniujący na miejscu strażnicy ukarali miłośnika zieleni mandatem karnym w wysokości 100 zł.

20 marca 2020 roku o godz. 12.01 pewna Świdniczanka poinformowała naszego dyżurnego, że przy placu zabaw na ul. Księżnej Jadwigi Śląskiej ktoś wyrwał tablice informujące o zakazie korzystania z obiektu. Na szczęście tablice nie zostały zniszczone i strażnikom udało się je ponownie zamontować. Przypominamy, że wszelkie ograniczenia w swobodzie poruszania wynikają tylko i wyłącznie z zagrożeń powodowanych przez koronawirusa. Dzisiaj chyba wszyscy powinni być świadomi zagrożeń, które dotykają zarówno ludzi starszych jak i młodych. Nie jest to zagrożenie iluzoryczne, lecz jak najbardziej realne.

20 marca 2020 roku o godz. 7.50 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że na terenie Parku Centralnego przy fontannie leży mężczyzna. Jak się okazało, mimo tak wczesnej pory, osoba ta była pod wpływem alkoholu i miała kłopoty z poruszaniem się. Strażnicy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mężczyzny odwieźli go do domu, który znajdował się zaledwie 100 metrów dalej.

21 marca 2020 roku o godz. 18.37 mieszkanka ul. Pułaskiego zgłosiła, że na klatce schodowej leży mężczyzna, który upadając uderzył głową w betonowe schody i doznał poważnych urazów. Interweniujący strażnicy wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala. Przypominamy, że w takich sytuacjach interwencję należy zgłaszać bezpośrednio do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

25 marca 2020 roku o godz. 8.00 patrolujący ul. Westerplatte strażnicy zauważyli kłęby czarnego, gęstego dymu wydobywającego się z komina jednej z firm. Przeczucie ich nie myliło. Kontrola wykazała, że w ramach porządkowania szatni jeden z pracowników wrzucił do pieca zużytego buta. Interwencja zakończyła się postępowaniem mandatowym i wygaszeniem paleniska.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł10 maja pójdziesz na wybory prezydenckie? Tak głosowali czytelnicy Swidnica24.pl
Następny artykułKolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Brak zachorowań na Dolnym Śląsku