Strona główna Wydarzenia Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Brak zachorowań na Dolnym Śląsku

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Brak zachorowań na Dolnym Śląsku

2

Do 1436 wzrosła w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformował w sobotę resort zdrowia. Dotychczas z powodu choroby zmarło 16 osób.

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie wydanym o godzinie 9.00.

Według ostatnich danych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego (stan na 27 marca, godz. 20.30) na terenie województwa potwierdzono 193 przypadki zachorowania na wirusa SARS-CoV-2, z czego cztery osoby zmarły. Kwarantanną lub izolacją objęto 4535 osób, nadzorem epidemiologicznym – 2967, a ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 hospitalizowano 217 mieszkańców.

/opr. mn/

Poprzedni artykułKwietny wandal, śpioch przy fontannie i dogrzewanie butem. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego