Strona główna 0_Slider Kto wygrał bilety na koncert Tio Boffelli Quartet?

Kto wygrał bilety na koncert Tio Boffelli Quartet? [ROZWIĄZANIE KONKURS]

0

Artyści z Włoch i z Polski odwiedzą Świdnicę 10 marca. Na scenie Teatru Miejskiego wykonają najbardziej znane i lubiane  włoskie piosenki, jak chociażby „Volare” czy „Quando quando”, ale także utwory z festiwalu San Remo z lat 50′, 60′ i 70′. Całość występu Trio Boffelli Quartet okraszona zostanie opowieściami z życia włosko-polskiej artystycznej rodziny.

Trio Boffelli Quartet w marcu rozpoczyna wiosenną trasę koncertową i odwiedzi także dolnośląskiego miejscowości. Muzyczne wydarzenie zaplanowano także w Świdnicy.

To niezwykły koncert, który oprócz wspaniałej muzyki, dostarczy widzom wielu emocji, chwil wzruszeń, ale przede wszystkim dobrej zabawy.  Nie zabraknie opowieści o naturze prawdziwych Włochów i anegdot z życia we włosko-polskiej rodzinie. Publiczność dowie się również za co Włosi najbardziej kochają Polskę i jak odnajdują się w jej realiach – zaprasza organizator.

Trio Boffelli Quartet to zespół złożony z czterech barwnych, różnych od siebie, ale jednocześnie bliskich sobie muzyków, którzy zakochani we włoskiej muzyce postanowili się nią dzielić. Zespół początkowo w trójkę (dwóch Włochów – Alberto Boffelli i Diego Boffelli oraz Polka – Maja Słoniowska Boffelli) od ostatniej trasy koncertowej jest wspierany przez perkusistę – Libero Mapelli.

Podczas koncertu zespół prezentuje włoskie utwory we własnych, oryginalnych aranżacjach. Repertuar obejmuje znane i lubiane piosenki (Volare, Felicità, Un Italiano vero), a także te mniej znane utwory z festiwalu San Remo z lat 50`, 60` i 70`. Od melodii romantycznych, czasem melancholijnych, po energiczne i żywiołowe rytmy, które zapewniają wieczór pełen dobrej zabawy i chwil wzruszenia.

Zespół koncertował już w przeróżnych miejscach Europy. Od lat zapraszany jest wielokrotnie na festiwal Mercato Italiano we Francji (Avignon, Montpellier, Salon de Provence, Uzes, Cassis), występował również w klubach i estradach we Włoszech. Ostatnie trzy trasy koncertowe w Polsce spotkały się z niezwykle żywą i ciepłą reakcją publiczności.

W Świdnicy Trio Boffelli Quartet wystąpi o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim. Bilety na koncert w cenie 50 zł, dostępne są chociażby na stronie: https://ssw.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=298

Kto wygrał zaproszenia?
Dla naszych czytelników mieliśmy do wygrania dwa podwójne zaproszenia na koncert Trio Boffelli Quartet w Świdnicy. By je otrzymać, wystarczyło w przesłanym do nas mailu, odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest oryginalny tytuł słynnej włoskiej piosenki „Volare” i kto jest jej autorem? Jej tytuł to oczywiście „Nel blu dipinto del blu”. Piosenkę skomponował Domenico Modugno, a tekst napisał on razem z Franco Migliaccim. Wejściówki otrzymali: Martyna Czerniec i Marek Oleksiewicz. Gratulujemy!

/oprac. AN/
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułNowi policjanci złożyli ślubowanie [FOTO]
Następny artykułMieszkańcy skarżyli się na odór z zakładu Adler. Specjaliści wskazali przyczynę