Strona główna 0_Slider Kolejne potwierdzone zakażenie. Najnowsze dane z powiatu świdnickiego

Kolejne potwierdzone zakażenie. Najnowsze dane z powiatu świdnickiego

2

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przedstawiła najnowsze dane dotyczące zagrożenia koronawirusem w powiecie świdnickim. Aktualne informacje dla całego kraju podało także Ministerstwo Zdrowia.

pixabay

  • liczba osób objętych kwarantanną – 130,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 114,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19 – 7,
  • liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) – 6 (4 ze Świdnicy, 2 ze Świebodzic). Kolejna zakażona to kobieta w średnim wieku ze Świdnicy.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 214 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym cztery osoby zmarłe (dane z godz. 18.00)

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia, są 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. W szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).