Strona główna 0_Slider Kilkunastu pracowników szpitala odsuniętych od pracy, oddział całkowicie wstrzymał przyjęcia

Kilkunastu pracowników szpitala odsuniętych od pracy, oddział całkowicie wstrzymał przyjęcia

10

Oddział wewnętrzny świdnickiego szpitala ograniczył swoją działalność do minimum. Pozostali wyłącznie dotychczasowi pacjenci, nowe przyjęcia wstrzymane.

Powodem jest podejrzenie możliwości zakażenia się koronawirusem bliskiej osoby z rodziny przez jedną z pielęgniarek. – W związku z taką informacją odsunęliśmy od pracy wszystkich, którzy mieli bezpośredni kontakt z tą osobą i ze względów logistycznych ograniczyliśmy pracę oddziału. Obecnie leczeni są pacjenci już przebywający w oddziale natomiast wstrzymaliśmy przyjęcia – informuje dyrektor szpitala Grzegorz Kloc. – Dokładnie odsunięto z całego oddziału 26 osób (kilkanaście pielęgniarek).

Nie wszystkie z tych osób są w kwarantannie  domowej – dowiedzieliśmy się w świdnickim sanepidzie. Jak informuje dyrektor Kloc, personel i pacjenci z kontaktu będą mieli wykonane testy na obecność koronawirusa.

Rodzina jednego z pacjentów alarmuje, że na oddziale zostały zaledwie 4 pielęgniarki, które pracują po 36 godzin. Tej informacji nie potwierdza dyrektor. Praca jest organizowana na bieżąco tak, żeby pacjentom – których jest kilkoro – zapewnić bezpieczny pobyt – zapewnia Grzegorz Kloc i dodaje – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, sytuacja powinna się unormować w ciągu tygodnia.

/red./