Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kolejne dotacje na przydomowe oczyszczalnie

Kolejne dotacje na przydomowe oczyszczalnie

1

120 tys. zł. zostanie przeznaczonych w tym roku na dofinansowanie kolejnych przydomowych oczyszczalni, lub szczelnych zbiorników bezodpływowych w gminie Świdnica. W ubiegłym roku udzielono 10 dotacji, a od początku trwania Programu łącznie na ten cel wydano 3,1 mln. zł. W ramach tej kwoty zostało wybudowanych 267 oczyszczalni w 11 sołectwach.

Decyzją Rady Gminy Świdnica w tegorocznym budżecie gminy zostały zabezpieczone środki w wysokości 120 tys. zł. W tym roku o dotację celową na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków będą mogli ubiegać się mieszkańcy z Krzczonowa, Niegoszowa, Miłochowa, Gogołowa, Makowic, Jagodnika, Wieruszowa i Pogorzały.

Podjęta podczas XXI sesji Rady Gminy Świdnica uchwała w sprawie szczegółowych warunków udzielania dotacji celowej w 2020 roku na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych na ścieki bytowo-gospodarcze będzie mogła wejść w życie dopiero po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułJaki pomnik stanie na skwerze Kaczyńskiego? We wtorek ruszają konsultacje społeczne
Następny artykułJaki będzie przebieg ekspresowej S5? Planują spotkanie z mieszkańcami