Strona główna Temat dnia Jak spowolnić proces starzenia się skóry?

Jak spowolnić proces starzenia się skóry?

0

Starzenie się to naturalny proces każdego organizmu. Tego procesu nie można zatrzymać, można go jednak spowolnić. Stan i kondycja naszej skóry w dużej mierze zależy od genów, jedni starzeją się szybciej, inni wolniej, jednak proces starzenia się skóry zaczyna się już około 25 roku życia. Aby spowolnić ten proces, należy przestrzegać kilku zasad.

Nawilżanie skóry
Skórę należy regularnie nawilżać. Najlepiej używać kosmetyków zawierających antyoksydanty i kwas hialuronowy. Nawilżanie powinno być codziennym wieczornym obowiązkiem oraz porannym rytuałem pielęgnacyjnym.

Dokładne oczyszczanie
Warto zrezygnować ze zbyt ciężkiego makijażu. Gruba warstwa podkładu i pudru postarza i bardzo niekorzystnie wpływa na stan skóry. Nie wolno zapominać o dokładnym oczyszczeniu skóry przed snem, raz w tygodniu warto zafundować skórze peeling. Twarzy nie powinno się myć zwykłym mydłem. Ma ono inne pH niż skóra. Wysusza skórę i powoduje podrażnienia.

Dobrze dobrane kosmetyki
Kosmetyki powinny być dostosowane do potrzeb skóry. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne. Zawierają tylko naturalne, przyjazne skórze składniki pochodzące z upraw ekologicznych, nie są testowane na zwierzętach. Skutecznie wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze.

Odpowiednia dieta
W zapobieganiu objawom starzenia się skóry ważną rolę odgrywa odpowiednia dieta bogata w witaminy, mikro- i makroelementy. Gładka, świetlista skóra to w dużej mierze zasługa płynów dostarczanych organizmowi. Najlepiej pić niegazowaną wodę mineralną, około 2 litry dziennie. Warzywa i owoce zawierające antyoksydanty spowalniają procesy starzenia, czerwone i pomarańczowe warzywa nadają skórze ładnego kolorytu, natomiast błonnik oczyszcza organizm.

Wystarczająco długi sen
Niezbędna jest odpowiednia ilość snu – około 8. godzin. Podczas snu organizm się regeneruje, sen jest też jednym z najlepszych kosmetyków. W ciągu dnia skóra narażona jest na stres, zanieczyszczenia, promienie UV, w czasie snu natomiast skóra się regeneruje, poprawia się jej ukrwienie, staje się lepiej odżywiona.

Najlepiej kłaść się do łóżka około godziny 22., gdyż najszybciej skóra regeneruje się przed północą. Koniecznie trzeba pamiętać o demakijażu i zaaplikowaniu kremu odżywczego na noc.

Aktywność fizyczna
Pamiętajmy też o aktywności fizycznej zwłaszcza na świeżym powietrzu oraz o ochronie skóry przed promieniami UV. Dotleniona skóra nabiera ładnego, zdrowego kolorytu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzym jest frezowanie CNC?
Następny artykułOdwołane rozprawy, ograniczenia w obsłudze interesantów w świdnickich sądach. Zdecydowane kroki także w prokuraturze