Strona główna Wydarzenia Jak przygotować się do sezonu wędkarskiego 2020?

Jak przygotować się do sezonu wędkarskiego 2020?

1

Nadchodząca zmiana pór roku, z zimy na wiosnę zachęca do przeglądu sprzętu i akcesoriów wędkarskich przed rozpoczęciem nowego sezonu. Po kilku miesiącach zimowego przestoju na łowiskach zaczną pojawiać się pierwsi miłośnicy wędkowania. Mimo, że kulminacja sezonu jeszcze przed nami to teraz jest idealny czas na przejrzenie sprzętu wędkarskiego, jego przygotowanie i uzupełnienie ewentualnych braków.

Szczególnie istotne jest sprawdzenie akcesoriów wędkarskich jak np. pokrowce na wędki, zanęty oraz inny asortyment, który mógł przez te zimowe miesiące stracić swoje właściwości. Po ubiegłym sezonie może okazać konieczne sprawdzenie i wymiana żyłki w kołowrotu na nową. Zalecane jest też sprawdzenie kołowrotka pod kątem prawidłowego działania.

Strój wędkarski i akcesoria
Każde rozpoczęcie sezonu wędkarskiego wyróżnia się wprowadzaniem na rynek coraz to nowszych czy ulepszonych produktów. Producenci sprzętu wędkarskiego chcą być na bieżąco z najnowszymi modelami, takimi które odpowiadają potrzebom wędkarzy. To oni sukcesywnie wprowadzają do ofert nowe rozwiązania usprawniające połów. Każdy wędkarz nieważne czy jest na etapie zaawansowanym czy początkującym znajdzie najnowsze modele przynęt, haczyków, skrzynek do ich segregacji czy nowych modeli ubrań wędkarskich.

Wielu wędkarzy stawia na naturalne, będące w zgodzie z przyrodą produkty. Bardzo dużą popularnością cieszą się akcesoria wykonane z wikliny. Każdy producent koszy wiklinowych wprowadza do swojej oferty coraz nowsze rozwiązania, a wszystko po to by ułatwić proces połowu.

Nie bez znaczenia pozostaje wybór odpowiedniego stroju dla wędkarza. Poszukujący ubrań wędkarskich często zasięgają opinii od osób, które użytkowały konkretny strój w zeszłym sezonie. Każdy rodzaj wędkarskiej odzieży powinien być odporny na przemoczenia oraz zapewniać odpowiednią przewiewność w upalne dni.

Uzupełnienie przynęt
Nowy sezon wędkarski niesie nie tylko nowe wyzwania, ale często też wybór nowych łowisk, które należy sprawdzić. Często podczas przeglądu schowanych w różnych pojemnikach przynęt może okazać się, że część z nich straciła swoje unikatowe właściwości, została uszkodzona, albo nie można ich znaleźć.

Wędkarstwo muchowe to jedna z najtrudniejszych technik połowu, a co z tego wynika to fakt, że dobór przynęt jest tutaj niezmiernie ważny. Zalecane jest, aby przynęta została dopasowana nie tylko do gatunku ryby, na które chcielibyśmy zapolować, ale również do łowiska jakie wybierzemy oraz do pory roku.

Sztuczne muchy to przynęty wędkarskie, które pozwalają na złapanie wyjątkowo okazałych gatunków ryb, szczególnie w górskich i czystych rzekach południowej Polski. Najpopularniejsze z nich to: mucha sucha, mucha mokra, nimfy czy kiełże.

Podsumowanie
Nowy sezon wędkarski wiąże się z nowymi wyzwaniami jednocześnie oferując nieograniczone możliwości poznania nieznanych łowisk, technik czy użycia najnowszego sprzętu wędkarskiego. Istotne jest przemyślenie i zaplanowanie celów jakie zamierzamy zrealizować na przestrzeni nadchodzących miesięcy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWażą się losy zwycięstwa. II Memoriał Piłkarski Grzegorza Solarza na ostatniej prostej! [43 ZDJĘCIA]
Następny artykułPłyty betonowe – loftowy styl nadal modny