Strona główna Wydarzenia Marcinowice Gmina Marcinowice: odwołują imprezy, wstrzymują odczyty wodomierzy, proszą o ograniczenie wizyt w...

Gmina Marcinowice: odwołują imprezy, wstrzymują odczyty wodomierzy, proszą o ograniczenie wizyt w urzędzie

0

Gmina Marcinowice zgodnie z zaleceniami premiera, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego stara się minimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem. – Uspokajamy, na naszym terenie dotychczas nie odnotowano żadnych potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19, jednak odpowiedzialni za swoje zdrowie i zdrowie najbliższych nam osób, powinniśmy zachować szczególne środki ostrożności – mówi wójt Stanisław Leń.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Marcinowice, podjąłem decyzję o odwołaniu wydarzeń kulturalnych, sportowych, zajęć na świetlicach, zajęć dodatkowych oraz warsztatów zaplanowanych w terminie do 25 marca przez  instytucje działające na terenie Gminy Marcinowice. Nowe terminy będą uzgadniane z ich organizatorami oraz podawane do publicznej wiadomości. Podobną rekomendację kieruję w stronę prywatnych inicjatorów wydarzeń, spotkań i imprez – wyjaśnia wójt gminy Marcinowice.

Wiedząc, w jaki sposób rozprzestrzenia się koronawirus, zwracam się jednocześnie z prośbą do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Marcinowice i jednostkach podległych do niezbędnego minimum (Zakład Usług Wodnych i Komunalnych w Strzelcach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach, Centrum Kulturalno-Biblioteczne-biblioteki w Wirach i Szczepanowie) – dodaje.

Przypomina i zachęca przy tym do korzystania z możliwości załatwiania spraw: drogą elektroniczną ([email protected]), telefonicznie (74 85 85 226) lub przez platformę ePUAP. Możliwe jest dokonywanie czynności płatniczych z domu poprzez bankowość elektroniczną: opłata skarbowa – marcinowice.pl/dla-mieszkanca/oplata-skarbowa, opłata gospodarowanie odpadami komunalnymi: marcinowice.pl/banner/warto/oplata-za-gospodarowanie-odpadami-komunalnymi. – Apeluję o zrozumienie dla podejmowanych działań. Mają one charakter profilaktyczny, służący ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zatem ochronie zdrowia i życia naszych najbliższych. Proszę o zachowanie zdrowego rozsądku oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i medycznych – zaznacza Leń.

Zarząd ZUWiK Sp. z o.o. Strzelce informuje, że w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, wstrzymuje do odwołania wyjście inkasenta w celu odczytów wodomierzy do wymienionych miejscowości: Tąpadła, Wiry, Wirki, Mysłaków, Kątki, Sady, Zebrzydów.

Prosimy o telefoniczne podawanie stanów wodomierzy lub na naszej stronie internetowej www.zuwik-strzelce.pl w oknie „prześlij swoje odczyty”, na podstawie których będą wystawiane faktury i przesłane do odbiorcy pocztą tradycyjną lub e-mailem – informuje spółka.

Przypominamy, że w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną, tel.: 74 852 05 35 do godz. 15:00, tel.: 691 730 274 – całodobowo. W przypadku nasilonych objawów trzeba dzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się bezpośrednio do najbliższego oddziału zakaźnego:

  • Wałbrzych – Specjalistyczny Szpital im. Alfreda Sokołowskiego, ul. Batorego 4
  • Wrocław – Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, ul. Chałubińskiego 2-2a
  • Wrocław – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego, ul. Koszarowa 5
  • Bolesławiec – Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Jeleniogórska 4

Szczegółowe informacje dotyczące koronawirusa:

/UM Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułMPK Świdnica: apel o kupno biletów w automatach. Rozważają stworzenie wydzielonych stref w autobusach
Następny artykułKoronawirus w Polsce. Jest apel do biskupa świdnickiego o ograniczenie nabożeństw w kościołach [Aktualizacja]