Strona główna Wydarzenia Świdnica Epidemia koronawirusa odbija się na świdnickim schronisku dla zwierząt

Epidemia koronawirusa odbija się na świdnickim schronisku dla zwierząt

2

Świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt ma ogromny problem w związku z drastycznym wzrostem cen środków dezynfekcyjnych. Musi również ograniczyć wizyty, ale nie zamierza zaprzestać akcji adopcyjnej.

Oświadczenie:

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że dalecy jesteśmy od paniki, więc proszę nie traktować wpisu jako naszej histerii. Robimy to dla bezpieczeństwa, wszystkie czynności dezynfekcji prowadzimy w ten sam sposób od 3 lat, chcemy dać jednak Państwu poczucie, że rozumiemy zagrożenie, działania są potrzebne a dodatkowo wprowadzamy kilka nowych zarządzeń. Sytuacja jest trudna, nie bagatelizujemy jej. Przez lata walczymy z innymi wirusami (groźnymi dla zdrowia zwierząt, których nawet szczepienie nie powstrzymuje przed swoją zakaźnością i zjadliwością) i udaje nam się chronić zdrowie nasze i naszych podopiecznych, wiemy też jaka jest ranga zapobiegania ich rozprzestrzenianiu.

Zwracamy się z prośbą o kontakt telefoniczny, jeśli potrzebują Państwo zasięgnąć informacji dot. działań schroniska i kwestii organizacyjnych. Osoby chętne adoptować psa prosimy najpierw sprawdzić informacje o pupilach na www.schroniskoswidnica.pl w dziale DO ADOPCJI, następnie kontaktować się ze schroniskiem. Nie chcemy zawieszać adopcji, bo nasze psy żyją normalnie, mimo sytuacji, ale chcemy ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania choroby. Osoby chętne odwiedzić, zobaczyć schronisko, prosimy o wizytę w kwietniu. Aktualnie chcemy zawiesić takie wizytacje, których celem jest zapoznanie z placówką, a nie konkretne działanie (adopcja, odbiór zagubionego zwierzęcia).

Do końca marca zawieszamy niedziele dla Wirtualnych Opiekunów. Projekt Adopcja Wirtualna działa normalnie, ale zdalnie. Nasze niedzielne spacery dla Was kumulują zbyt wiele osób w jednym miejscu i krótkim czasie, więc zgodnie z zaleceniami redukujemy to ryzyko. O terminie przywrócenia spacerów będą Państwo informowani mailowo.

W kwestii darów, pomocy – apelujemy o przekazywanie rzeczy, zakupowanie ich drogą online. Taka możliwość istnieje. Niekoniecznie trzeba nas odwiedzać.

Sytuacja dla nas jest tragiczna. Ceny płynów do dezynfekcji, rękawiczek, środków ochrony indywidualnej wzrosły. Dostępność produktów jest ograniczona, a my stosujemy je stale, od lat. Dla nas cena produktu dwukrotnie wyższa w stosunku do tej sprzed kilku miesięcy jest zabójcza i z niepokojem obserwujemy obecną sytuację…

Może moment nie jest dobry, ale prosimy pamiętać, że zwierzętom nasza pomoc jest potrzebna. One działają tak samo, jak pozostałe dni w roku. Wczoraj ogłosiliśmy zbiórkę środków czystości. Okazuje się, że będzie ona dla nas ratunkiem, bo preparat, który kupowaliśmy kilka miesięcy temu na zapas, aktualnie kosztuje dużo więcej i boimy się o stabilność finansową, gdyż takich rzeczy zużywamy hurtem… Jeśli dysponujecie rękawiczkami, ręcznikami papierowymi, płynami do dezynfekcji, mycia – przyjmiemy każdą ilość. Dostępność igieł, strzykawek, wenflonów także spadła, z obawą patrzymy na kwestię zabiegów, za chwilę będziemy przekładać sterylizacje i kastracje…

Jak pomóc zwierzakom? Można bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na stronę: http://schroniskoswidnica.pl/index.php/jak-pomoc

Wstrzymujemy wydawanie karmy kotom wolno żyjącym. Jeśli jest pilna potrzeba, prosimy o telefon 790-241-451 (Fundacja). Uzgodnimy drogę przekazania, by nie spotykać się w grupie szczególnie osób powyżej 60 roku życia.

Schronisko oczywiście nie hamuje działań. Interwencje są podejmowane normalnie. Działamy w służbie zwierzętom, a tutaj praca zdalna nie istnieje.

Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia.
Zespół Fundacji Mam Pomysł – operatora schroniska

Poprzedni artykułW szkołach po kilkoro dzieci. Placówki dla niepełnosprawnych zawieszają działalność
Następny artykułKoncert największych przebojów muzyki przedwojennej w nowym terminie