Strona główna 0_Slider Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj działania na rzecz niepełnosprawnych

Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj działania na rzecz niepełnosprawnych

0

Rozpoczął się okres rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia działań, podejmowanych przez PSONI.

Od 33 lat świdnicki oddział Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym. Stowarzyszenie prowadzi szereg ośrodków – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowaczy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy i mieszkania treningowe. Opieką objętych jest około 200 osób, które mają szansę na rehabilitację, naukę, rozwój i zabawę.

PSONI stara się zabezpieczyć podopiecznym jak najlepsze warunki, sprzęt i specjalistów. Dzięki staraniom rodziców, działaczy stowarzyszenia i wolontariuszy organizowane są wyjazdy, imprezy rozrywkowe i coroczny Marsz Godności. Działalność stowarzyszenia koncentruje się w obiektach przy ul. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy, gdzie powstał także pierwszy w Polsce plac zabaw dla osób niepełnosprawnych.