Strona główna Sport Piłka ręczna Derbów w pierwotnym terminie nie będzie, liga zawieszona

Derbów w pierwotnym terminie nie będzie, liga zawieszona

0

W związku z komunikatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także ze względu na zamknięcie wszystkich aren sportowych w Świdnicy, nie dojdzie do skutku najbliższy pojedynek o drugoligowe punkty piłkarzy ręcznych pomiędzy ŚKPR-em Świdnica a Żagwią Dzierżoniów.

Oto komunikat naszej krajowej centrali: – W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2  i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanowił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej. Decyzja dotyczy rozgrywek: PGNiG Pucharu Polski Kobiet, PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn, I Ligi Kobiet i Mężczyzn, II Ligi Kobiet i Mężczyzn, a także III Ligi Mężczyzn. 

W związku z tym nie odbędzie się zaplanowany na najbliższy weekend drugoligowy pojedynek pomiędzy Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej a Żagwią Dzierżoniów. Spotkanie zostałoby i tak przełożone, gdyż od czwartku, 12 marca Urząd Miasta w Świdnicy wyłączył z użytku między innymi wszystkie areny sportowe Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Dzierżoniowie uczyniono jednak dokładnie tak samo.

/MDvR/

Poprzedni artykułKoronawirus w Polsce. Jest apel do biskupa świdnickiego o ograniczenie nabożeństw w kościołach [Aktualizacja]
Następny artykułBedzie zasiłek opiekuńczy na dzieci powyżej 8 roku życia? Minister zmienia zdanie [Aktualizacja]