Strona główna 112 Biesiada alkoholowa na dworcu, pijana nieletnia na torach i pożar na Leśnej....

Biesiada alkoholowa na dworcu, pijana nieletnia na torach i pożar na Leśnej. Interwencje straży miejskiej

2

Od 6 do 12 marca świdnicka Straż Miejska interweniowała 115 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

6 marca 2020 roku o godz. 7.55 do Komendy Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące kilku osób spożywających alkohol na terenie dworca autobusowego Świdnica Miasto. Niemal natychmiast na miejscu pojawili się strażnicy, którzy zakończyli biesiadę alkoholową, wręczając jej uczestnikom mandaty karne.

10 marca 2020 roku o godz. 12.20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu w rejonie ogrodów działkowych przy ulicy Kliczkowskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Przypominamy, że spalanie na ogrodach działkowych jakichkolwiek odpadów, w tym również roślinnych, jest zabronione.

11 marca 2020 roku o godz. 4.50 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące obcokrajowca, który przebywając na przystanku komunikacji publicznej na Placu Wolności, uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Na miejsce skierowano patrol, jednocześnie wzywając pogotowie ratunkowe. Okazało się, że stan zdrowia mężczyzny jest na tyle poważny, iż został on przewieziony do szpitala. Przypominamy, że w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia związanych z koniecznością interwencji pogotowia, zgłoszenia należy dokonywać za pośrednictwem numeru 112.

11 marca 2020 roku o godz. 10.10 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kłębów czarnego dymu wydobywającego się z komina budynku przy ulicy Leśnej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, iż zachodziło podejrzenie zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym na miejsce wezwano jednostkę straży pożarnej. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia palącej się sadzy, natomiast patrol straży miejskiej zabezpieczał miejsce akcji ratowniczo – gaśniczej.

11 marca 2020 roku o godz. 19.00 w czasie kontroli terenu Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Wałbrzyskiej, funkcjonariusze straży miejskiej zastali tam kobietę spożywającą alkohol. Próby nawiązania z nią kontaktu spełzły na niczym. Dodatkowo nie była ona w stanie samodzielnie się poruszać. Kobieta została przekazana do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Po opuszczeniu izby za swój czyn została ukarana mandatem karnym.

11 marca 2020 roku o godz. 19.52 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od pracownika PKP o osobie leżącej na torowisku około 150 metrów za nastawnią przy ulicy Wałbrzyskiej. Natychmiast na miejscu pojawili się strażnicy i potwierdzili zgłoszenie. Na torowisku leżała trzynastoletnia, nietrzeźwa dziewczyna. Do tragedii nie doszło dzięki czujności pracownika nastawni. Nieletnia została przekazana do Komendy Powiatowej Policji, gdzie oczekiwali na nią rodzice. Dalszymi losami nieletniej zainteresuje się sąd rodzinny.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWystęp Kabaretu Młodych Panów przeniesiony na późniejszy termin![ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułSkrócone godziny pracy i pojemniki na zostawianie dokumentów. Zmiany w ZUS z powodu koronawirusa