Strona główna Temat dnia Barierka do łóżeczka dziecięcego – skuteczne zabezpieczenie przed upadkiem

Barierka do łóżeczka dziecięcego – skuteczne zabezpieczenie przed upadkiem

0
Dzieci szybko wyrastają z wieku niemowlęcego i same domagają się wymiany mebli. Nie chcą już spać w łóżeczku ze szczebelkami. Gdy zmieniają miejsce spania, może jednak trochę czasu minąć zanim się przyzwyczają, co powoduje, że na początku mogą się wiercić i przekręcać, a w efekcie spadać z łóżka. Aby uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń, warto postarać się o odpowiednie zabezpieczenie. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?
 
Barierka ochronna a bezpieczeństwo dziecka
Nie można mieć dziecka cały czas na oku, a szczególnie w nocy, a tym bardziej, gdy śpi we własnym pokoju. Nie oznacza to, że nie da się zadbać o jego bezpieczeństwo, gdy zamienia niemowlęce łóżeczko na model dla starszaka. Spokojny sen jest niezbędny, aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać, a upadek na podłogę może się wiązać z wybudzeniem lub urazem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest barierka do łóżeczka dziecięcego, która ochroni przed zsunięciem się podczas snu. To doskonały pomysł w przypadku ruchliwych dzieci lub śpiących niespokojnie. Dzięki zabezpieczeniu sen nie zostanie przerwany i nie ulegną poturbowaniu. Jeżeli masz i tak obawy dotyczące bezpieczeństwa pociechy, zdecyduj się na niskie łóżko – lądowanie będzie wtedy mniej bolesne i dziecku nic się nie stanie. Barierka może przydać się również w ciągu dnia podczas zabawy. Dzieci często nie zwracają uwagi, czy siedzą na skraju łóżka i w każdej chwili mogą się przechylić, szczególnie gdy siedzą tyłem do krawędzi. Im ruchliwsze dziecko, tym bardziej warto zadbać o zabezpieczenie.

Jak wybrać barierkę? Na co zwrócić uwagę?
Aby barierka do łóżka dla dziecka spełniła swoją funkcję, należy wybrać sprawdzonego producenta. Musi spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. W przeciwnym razie nie tylko nie uchroni pociechy przed upadkiem, ale może stanowić dodatkowe zagrożenie. Wymagane standardy spełniają chociażby barierki, które można zamówić na stronie https://www.pinio.com.pl. Mają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość. Każda barierka ochronna do łóżka dla dzieci musi być wykonana z nietoksycznych materiałów o gładkiej powierzchni. Należy zwrócić uwagę, jakich farb użyto do malowania produktu. Najlepszą opcję stanowią ekologiczne farby wodne, które nie zawierają w składzie substancji o działaniu alergizującym.

Formy i kolory – w jakich wariantach barierki są dostępne?
W niektórych sytuacjach najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak jest w przypadku zabezpieczenia dzieci przed upadkiem z łóżka. Barierki to niewyszukane konstrukcje w postaci poręcz, ram wyposażonych w siateczkę lub ażurowych kratek. Większe bezpieczeństwo zapewnia wyższa barierka do łóżeczka dla dziecka, ale wysokości są różne i mieszczą się w przedziale 10-50 cm. Barierki mogą się różnić również długością. Model wsuwany pod materac najłatwiej zamontować.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTrzy osoby chore, 51 w kwarantannie. Najnowsze dane dla powiatu świdnickiego
Następny artykułXXI Konkurs Wielkanocny w formie cyfrowej