Strona główna Wydarzenia Świdnica Znaczek turystyczny z samolotem „Czerwonego Barona” najładniejszym w 2019 roku

Znaczek turystyczny z samolotem „Czerwonego Barona” najładniejszym w 2019 roku

0

W połowie lutego zakończyło się głosowanie na „Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2019 roku”. Największą ilość punktów i najwyższy tytuł zdobył krążek „Świdnica – miasto Czerwonego Barona”.

fot. Referat Turystyki UM Świdnica

Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Można je nabyć już w piętnastu europejskich państwach. Na całym kontynencie działają też kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania „zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki. Świdnicką kolekcję tworzą m.in. znaczki z Bolkiem II Świdnickim, Katedrą Świdnicką, Kościołem Pokoju, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz „Czerwonym Baronem”.

Od kilku lat organizowane jest głosowanie, w ramach którego typowane są najładniejsze znaczki turystyczne wydane w poprzednim roku kalendarzowym. – Ma to być zabawa, forma rozruszania turystycznych organizmów przed nastaniem kolejnego sezonu, a dla nas okazja, by zobaczyć jakie znaczki (projekty graficzne) najbardziej podobają się turystom – wyjaśniają organizatorzy. W tym roku pod głosowanie trafiło 153 znaczków, z czego do finałowej, drugiej tury wybrano 10 krążków. 

fot. Znaczki Turystyczne

Ostatecznie największą ilość punktów i tytuł „Najładniejszego Znaczka Turystycznego 2019 roku” zdobył znaczek „Świdnica – miasto Czerwonego Barona”, wydany przez Urząd Miejski w Świdnicy. – Jest to znaczek dwustronny, więc tak naprawdę nie wiemy czy do zwycięstwa przyczynił się wizerunek samolotu czy kamienicy, w której zamieszkiwał Czerwony Baron. Drugie, równie zaszczytne miejsce zdobył znaczek ze wspomnianą lokomotywą ET22 poświęcony Tczewowi jako miastu kolejarzy, a trzecie znaczek z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie – wyliczają organizatorzy konkursu. – Zwycięzca, a w zasadzie miejsce, które wydało dany znaczek otrzyma od nas specjalny certyfikat, którym można pochwalić się przed turystami. To takie wyróżnienie, które jak pokazują poprzednie edycje plebiscytu, jest dodatkowym magnesem przyciągającym turystów, sposobem na promocję obiektu, miasta, a nawet regionu. To wreszcie podziękowanie turystów za znaczek dopracowany graficznie, przemyślany i taki, który stanie się ozdobą pewnie nie jednej kolekcji – dodają.

/Znaczki Turystyczne, opr. mn/

Poprzedni artykułMieszkańcy wykupują maseczki ochronne. Brakuje ich w świdnickich aptekach i magazynach
Następny artykułCztery dni i cztery zatrzymane prawa jazdy