Strona główna 112 Cztery dni i cztery zatrzymane prawa jazdy

Cztery dni i cztery zatrzymane prawa jazdy

0

113 km/h i trzy razy po 102 km/h – to prędkości z jakimi w terenie zabudowanym poruszało się czterech kierujących zatrzymanych w ostatnich dniach przez policjantów świdnickiej drogówki.

Wystarczyły cztery dni, aby czterech kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego zatrzymany 24 lutego na terenie gminy Świdnica w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 63 km/h. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Volvo na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 113 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

39-latek został zatrzymany w Witoszowie Dolnym, a pozostałych kierowców przyłapano na zbyt szybkiej jeździe w Grochotowie oraz na terenie gminy Dobromierz. – Mundurowi wszystkim czterem kierującym zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze ukarali też kierujących zgodnie z taryfikatorem – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZnaczek turystyczny z samolotem „Czerwonego Barona” najładniejszym w 2019 roku
Następny artykułWycinka wokół parkowej wieżyczki nielegalna? Miastu grozi kara pieniężna