Strona główna 0_Slider Ferie zimowe rozpoczęte. Jest policyjny punkt kontroli autokarów

Ferie zimowe rozpoczęte. Jest policyjny punkt kontroli autokarów

0

Oficjalnie od poniedziałku, ale praktycznie już w piątek  rozpoczęła się zimowa przerwa w nauce dla uczniów z Dolnego Śląska. To czas wyjazdów na zimowiska. – Z doświadczenia wiemy, że czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Do 21 lutego 2020 r. w godz. 06.30-08.30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji na parkingu Stacji Paliw PKN Orlen na ul.Esperantystów w Świdnicy kontrolować będą stan techniczny autokarów wożących dzieci do miejsc wypoczynku zimowego bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby.  Wszystkich chętnych zapraszamy – dodaje policjantka
Podczas ferii zwiększy się liczba kontroli pojazdów przeprowadzanych przez policję. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy.

Pamiętajmy, że zawsze jest możliwość skontrolowania autokaru, którym dziecko będzie podróżowało, przez policjantów ruchu drogowego. Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty. Możemy także wezwać patrol policji na miejsce, jeśli tylko stan techniczny pojazdu lub zachowanie kierowcy budzą wątpliwości – dodaje rzeczniczka świdnickiej komendy.

Poprzedni artykułTo był bal! Studniówka II LO w Świdnicy
Następny artykułNajlepsze zdjęcia stycznia [ROZWIĄZANIE KONKURSU]