Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wymiana pieców w Świebodzicach pod znakiem zapytania

Wymiana pieców w Świebodzicach pod znakiem zapytania

0

Najpierw unieważnienie konkursu na udzielenie dotacji klubom sportowym, organizacjom wspierającym kulturę, naukę i sztukę, a teraz wizja utraty ponad 253 tys. złotych z aglomeracyjnego programu wymiany pieców. Urząd Miejski w Świebodzicach informuje o kolejnych konsekwencjach nieprzyjęcia budżetu miasta na 2020 rok.

W związku z tym, że Rada Miejska nie uchwaliła budżetu do końca stycznia 2020 r., Gmina Świebodzice nie może w chwili obecnej wywiązać się z obowiązku dostarczenia Liderowi projektu „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” dokumentów finansowych, które niezbędne są do podpisania umowy o dofinansowanie – informują świebodziccy urzędnicy.

Projekt grantów dla mieszkańców na wymianę kotłów stoi pod znakiem zapytania, obecnie trwają rozmowy z liderem projektu oraz IPAW jak rozwiązać problem i uratować dotacje. Gmina miała otrzymać 253 300,00 na granty dla mieszkańców na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła na ekologiczne – dodają przedstawiciele magistratu.

We wtorek Urząd Miejski powiadomił, że unieważniony został konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu; ochrony i promocji zdrowia; kultury, sztuki oraz ochrony dziedzictwa narodowego; nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na rok 2020. – W związku z tym, że Rada Miejska nie uchwaliła budżetu do końca stycznia 2020 r., budżet ma ustalić Regionalna Izba Obrachunkowa do dnia 29 lutego. W konsekwencji tego Gmina nie ma możliwości podpisywania nowych umów – stwierdzono w komunikacie.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułZderzenie na ulicy Łukasińskiego [FOTO]
Następny artykułOlga Bołądź w Świdnicy. Aktorka zagra w komedii „To tylko SEX” [KONKURS]