Strona główna 0_Slider Wielkie serca Zuzi, Leny i Maksa. Oddali włosy chorym na raka

Wielkie serca Zuzi, Leny i Maksa. Oddali włosy chorym na raka

0

Fundacja Rak’n’Roll od 2009 roku działa na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka i zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Do organizowanej przez fundację akcji „Daj włos!” przyłączyły się ostatnio Zuzia i Lena z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej, a także Maks ze Świdnicy. Wszyscy zdecydowali się ściąć włosy i oddać je na szczytny cel.

Maks, Zuza i Lena (fot. Lech Bokszczanin, UG Świdnica)

Do akcji organizowanych przez fundację Rak’n’Roll oraz przez inne stowarzyszenia mieszkańcy powiatu świdnickiego przyłączają się bardzo chętnie. W ostatnich latach na oddanie swoich włosów na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową decydowali się m.in. świdnicka wokalistka Paulina Lenda, 4-letnia Maja ze Świdnicy, a także Hania i Zuzia z Pszenna. Teraz to grono powiększyło się o kolejnych, młodych mieszkańców powiatu.

Zuzia i Lena z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej, to kolejne przedszkolaki z wielkim sercem w naszej gminie. Dziewczynki po kilkuletniej pielęgnacji swoich włosów zdecydowały się je  i oddać na szczytny cel. Na piękne i wygodne peruki dla kobiet, które zmagają się z chorobą nowotworową – mówi Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica. – Bardzo ważne jest, żeby dzieci od najmłodszych lat wiedziały, że warto pomagać, że nie tylko pomoc materialna, ale czasami drobne gesty, mogą nadać sens życiu i przywrócić radość. Bo czasami nie potrzeba wiele, wystarczy świadomość, że jest ktoś obok, komu nie jesteśmy obojętni. Jestem bardzo dumna z dziewczynek i gratuluję rodzicom córek. Cieszę się, że również w naszym przedszkolu są dzieci z wielkim sercem – zaznacza Beata Klęsk, dyrektor przedszkola w Bystrzycy Dolnej.

Swoje włosy postanowił ściąć i oddać także Maks ze Świdnicy, wspierając w ten sposób pacjentów onkologicznych.

O szczegółach akcji „Daj włos!” można przeczytać na stronie internetowej fundacji Rak’n’Roll.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJak inwestować w nieruchomości? Poznaj najważniejsze zasady!
Następny artykułJak skutecznie się reklamować?