Strona główna Wydarzenia Żarów Warsztaty kuglarskie na ferie

Warsztaty kuglarskie na ferie

0

W ramach „Ferii zimowych z Inicjatywą B” żarowska organizacja pozarządowa zaprasza na otwarte, bezpłatne zajęcia z żonglerki i kuglarstwa, które odbędą się w świetlicy wiejskiej w Imbramowicach.

Fot. Małgorzata Niewada

Fundacja Inicjatywa B zaprasza dzieci w wieku od 8 lat, młodzież oraz osoby dorosłe na wspólne interaktywne warsztaty kuglarskie na profesjonalnym sprzęcie treningowym tj. flowersticku, diabolo czy poi.

Program „Zaułek Kuglarzy” to nowa odsłona warsztatowa, kierowana dla ośrodków miejskich i wiejskich. Autorski projekt składa się z dwóch części: etap teoretyczny wprowadzi uczestników w niezwykły świat ruchu „magicznych” narzędzi kuglarskich, natomiast część warsztatowa to forma praktyczna, dzięki której będzie można zdobyć doświadczenie, w dalszej drodze żonglera.

 – Nauka żonglerki uczy cierpliwości i wytrwałości w pracy. Wraz z rozwojem umiejętności żonglerskich oraz cech takich jak opanowanie, pewność siebie i równowaga, ruch piłeczek w powietrzu zdaje się zwalniać, co daje więcej czasu na kontrolę sytuacji. Przekłada się to również na umiejętność radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami życiowymi, w których liczy się szybkość oraz pewność działań – Tłumaczy Tomasz Nycz, jeden z kuglarzy Inicjatywy B.

Zaułek Kuglarzy” posiada zaplecze sprzętowe, które może być użyte jednocześnie przez 40 osób. W skład magazynu wchodzą narzędzia treningowe, ale także służące w profesjonalnych pokazach, w których najważniejsze jest kolorowe światło oraz ogień. Poza Diabolo (różne modele), Flowerstickiem/Devilstickiem (różne modele), Poi (różne modele) posiadamy także piłeczki służące do tradycyjnej żonglerki, slackline (różne długości) oraz zestawy do innych animacji…

Organizując warsztaty kuglarskie, życzymy sobie aby znalazła się grupa pasjonatów, która w formie odpowiedniej struktury, działać będzie przy naszej fundacji. Jesteśmy wstanie stworzyć cykliczne zajęcia kuglarskie, które w przyszłości zaowocowałby pokazami podczas pikników czy innych wydarzeń plenerowych. – dodają organizatorzy.

Blok teoretyczno-praktyczny dla dzieci i młodzieży, pomagający rozwijać koncentrację, podzielność uwagi, refleks i kreatywność uczestników, odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Imbramowicach w dniu 10 lutego w godzinach: 17:00-19:00

Na zajęcia warto zabrać zmienne obuwie i wygodne ciuchy sportowe, dużo uśmiechu na twarzy oraz motywację, która będzie potrzebna w nauce widowiskowej umiejętności.

Miejsce: Imbramowice (świetlica wiejska przy szkole)
Adres: ul. Żarowska 34
Data: 10 lutego 2020
Czas: 17:00-19:00

/inf. Fundacja Inicjatywa B/