Strona główna Kultura “Klucz Życia” Heleny Semenetz doceniony

“Klucz Życia” Heleny Semenetz doceniony

0

Powieść „Klucz życia” wygrała w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszą książkę historyczną 2019 roku. Publikacja świdnickiej autorki Heleny Semenetz, przedstawiająca losy królowej Nefretete i pozostałych twórców rewolucji religijnej, zwyciężyła w głosowaniu internautów w kategorii „Historia niebanalna”.

Powieść świdniczanki do ogólnopolskiego plebiscytu „Historia zebrana” została zgłoszona przez wydawnictwo ATUT, które wydało „Klucz życia” w marcu 2019 roku. Konkurs miał kilka etapów i w każdym z nich książka świdnickiej autorki odnosiła sukces. Jego finał zakończył się 3 lutego i również przyniósł pisarce zwycięstwo. Powieść w kategorii „Historia niebanalna” osiągnęła wynik ponad 70% oddanych przez internet głosów i otrzymała tytuł „Najlepszej książki historycznej 2019 roku”.

Składam wielkie podziękowania czytelnikom, przyjaciołom i rodzinie. Dzięki Wam książka, która powstała z mojej wielkiej pasji do starożytnego Egiptu i fascynacji dziejami niezwykłej królowej Nefretete, otrzymała ten zaszczyty tytuł. Gorąco dziękuję za tak ogromne wsparcie, zaangażowanie i mnóstwo oddanych głosów. To dla mnie wielkie wyróżnienie, które dodaje skrzydeł literackich i mobilizuje do dalszej pracy – mówi Helena Semenetz.

Plebiscyt „Historia zebrana” organizowany jest przez portal historyczny Histmag.org oraz serwis Granice.pl – wszystko o literaturze. Najlepsze tytuły wyłaniane są przez internautów i jury, składającego się z dziennikarzy, naukowców i recenzentów książek, w trzech kategoriach: „W rolach głównych”, „Okiem badacza” i „Historia niebanalna”. W tym roku nagrody jury otrzymały: „Nasza wojna. Narody 1917-1923. Tom 2” prof. Włodzimierza Borodzieja i Macieja Górnego, „Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana” Mirosława Maciorowskiego i „Jędruś chłopak ze Lwowa” Andrzeja Perepeczki. Nagrody internautów – oprócz powieści Heleny Semenetz – zdobyły natomiast: „1989” Grzegorza Kopaczewskiego i „Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy” Edith Sheffer. W tym roku oddano blisko 6 tysięcy głosów.

/www.semenetz.com/