Strona główna 0_Slider Walczą o tytułu mistrza wiosny. Akrobaci opanowali halę Zawiszów

Walczą o tytułu mistrza wiosny. Akrobaci opanowali halę Zawiszów [FOTO]

0

Akrobatyka sportowa to nie tylko pokazy gimnastyczne, ale także świetne taneczne występy. W ten weekend parkiet Hali Zawiszów zastąpiła specjalna mata, na której od wczesnych godzin porannych do wieczora rywalizują ze sobą młodzi akrobaci z całej Polski. Impreza potrwa do niedzielnego popołudnia. 

Na starcie 24. Międzynarodowego Turnieju Wiosny w akrobatyce sportowej im. Henryka Chmielewskiego stanęło 277 zawodniczek i zawodników reprezentujących barwy dwudziestu dwóch klubów z całego kraju. Poza gospodarzami – MKS Polonią Świdnicą do rywalizacji o tytuł „mistrza wiosny” przystąpili zawodnicy z Chorzowa, Rzeszowa, Ropczyc, Rudy Śląskiej, Bielska-Białej, Katowic, Krakowa, Łańcuta, Zielonej Góry, Sulechowa, Starogardu Gdańskiego, Żar, Warszawy, Złotoryi i świdnickiego „Acro Club”.

Akrobaci rywalizują w duetach, “trójkach” oraz “czwórkach”, a medale i wyróżnienia mogą zdobyć w kilku klasach. Jednocześnie organizatorzy prowadzą również drużynową punktacje klubową, w której liczy się suma punktów zdobytych przez zawodników danego klubu.

Turniej potrwa do niedzielnego popołudnia. Start finałów zaplanowano na godzinę 10:20. Cała impreza odbywa się w Hali sportowej na Zawiszowie.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułW kościołach odczytają komunikat o koronawirusie
Następny artykułPobiegną dziś „Tropem Wilczym”