Strona główna 0_Slider To był wyjątkowy rok. Strzegom zaprezentuje swoich mistrzów świata!

To był wyjątkowy rok. Strzegom zaprezentuje swoich mistrzów świata!

0

Do niezwykłego wydarzenia dojdzie w piątek, 6 marca w Strzegomiu. O godz. 16.00 w sali widowiskowej SCK przy ulicy Paderewskiego odbędzie się Gala Strzegomskich Mistrzów Świata. W planie siłowanie na rękę z Małgorzatą Ostrowską, tańce towarzyskie w parach z Kacprem Rutką i Sarą Litorowicz, czy też ćwiczenia na urządzeniach z Patrykiem Walczukiem. Wszyscy to aktualni mistrzowie świata z 2019 roku!

Patryk Walczuk – złoty medalista mistrzostw Europy i mistrzostw świata w kulturystyce

Nasz kulturysta na początku maja w hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna sięgnął po tytuł mistrza Europy w kategorii Men’s Physique do 173 cm. W jego kategorii wystartowało w sumie 12 zawodników z całej Europy. – Jestem mega dumny i spełniony, bo takie chwile jak ta uświadamiają mi jasno, że to co kocham, robię najlepiej jak tylko mogę. Najlepiej na świecie! – powiedział z kolei strzegomianin chwilę po tym, jak zdobył tytuł mistrza świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mistrzostwa globu w Kulturystyce i Fitness Mężczyzn odbyły się w dniach 5-10 listopada. W jego kategorii Men’s Phisique (Fitness Plażowe) wzięło udział ponad 80 zawodników w 6 kategoriach wzrostowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, rywalami byli zawodnicy m. in. z Hiszpanii, Chin, Japonii, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Norwegii, Słowacji i Ukrainy. Idealnie symetryczna sylwetka, równomiernie rozwinięte partie mięśniowe, swoboda na scenie połączona z perfekcyjną prezentacją oraz do tego nieschodzący z twarzy uśmiech pozwoliły mu zdobyć złoty medal MŚ. Po raz kolejny w swojej karierze stał dumnie na najwyższym stopniu podium i ze wzruszeniem wysłuchał hymnu Polski. W kwietniu Patryk zdobył do tego tytuł mistrza Polski w kategorii Fitness Plażowe do 173 cm na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness w Kielcach, a podczas wrześniowego Pucharu Polski rozegranego w Warszawie pokonał wszystkich zawodników aż w dwóch kategoriach: do 178 cm i powyżej 178 cm.

Kacper Rutka – złoty medalista mistrzostw świata w konkurencji 10 tańców

Młody strzegomianin Kacper Rutka wraz ze swoją partnerką Sarą Litorowicz z Oławy wywalczyli tytuł mistrzów świata w konkurencji 10 tańców w kategorii wiekowej do 19. roku życia. Zawody odbyły się we wrześniu w Radomiu. Puchar Świata Fredom Dance Cup zorganizowano już po raz czwarty. W zawodach wystartowało kilkaset par tanecznych z kilkunastu państw w różnych kategoriach wiekowych. Kacper i Sara obecnie są tancerzami Wrocławskiej Akademii Tańca, której szeregi zasilili na początku obecnego roku i widać, że cały czas się rozwijają i należą do ścisłej czołówki światowej. Przed nimi kolejne turnieje, mamy nadzieję że równie udane.

Małgorzata Ostrowska – mistrzyni i wicemistrzyni świata w armwrestlingu

158 medali Polaków w amatorskich mistrzostwach świata i 3 medale w turnieju zawodowym Złoty Tur World Cup – tak można podsumować zakończone w grudniu w Rumi koło Gdyni czterodniowe zawody w siłowaniu na rękę. Do Polski przyjechało ponad 800 zawodników i zawodniczek z 34 krajów, a jedną z bohaterek zawodów była Małgorzata Ostrowska, armwrestlerka ze Strzegomia. Pierwsze dwa dni zawodów w Rumi należały do amatorów. W mistrzostwach świata wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek – seniorzy, juniorzy, mastersi i grand mastersi oraz zawodnicy niepełnosprawni. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy byli podzieleni na wiele kategorii wagowych, walczono na obie ręce, stąd też tak wiele kompletów medali. Polska wystawiła zawodników niemal we wszystkich kategoriach, łącznie nasza reprezentacja liczyła 116 osób. Z pewnością największą niespodziankę sprawiła Małgorzata Ostrowska (Spartan Armwrestling Club Strzegom), która w kategorii 57 kg zdobyła mistrzostwo świata na prawą rękę i srebro na rękę lewą. Następnie zawodniczka ze Strzegomia spróbowała swych sił wśród zawodowców na turnieju Złoty Tur World Cup. Niesiona dopingiem publiczności piękna i silna Polka wzniosła się na wyżyny swoich możliwości i wywalczyła srebrny medal na prawą rękę.

/MDvR/

Poprzedni artykułSłynny pianista CHRIS JARRETT z koncertem w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułLuty w obiektywie czytelników [KONKURS]