Strona główna 0_Slider Seria przerwana, solidna wpadka Szarych Wilków!

Seria przerwana, solidna wpadka Szarych Wilków! [FOTO]

0

Wydawało się, że ósme zwycięstwo z rzędu jest na wyciągnięcie ręki, ale po raz kolejny dostaliśmy dowód na to, że sport jest nieprzewidywalny i nie zawsze trzeba polegać na ligowej tabeli oraz przedmeczowych spekulacjach. Świdnicki Klub Piłki Ręcznej będący wiceliderem tabeli II ligi musiał na swoim parkiecie uznać wyższość przedostatniego w stawce Moto-Jelcza Oława.

Spoglądając na tabelę zdecydowanym faworytem był ŚKPR, ale papierowe kalkulacje zweryfikowało boisko. Tym razem młodość musiała ustąpić pola doświadczeniu – w prowadzonym przez dobrze wspominanego w Świdnicy trenera Krzysztofa Mistaka jest kilku otrzaskanych na ligowych parkietach graczy, którzy potrafili zachować zimne głowy w decydujących momentach. Drużyna z Oławy przez pełną godzinę grała bardzo spokojnie i konsekwentnie. Maksymalnie zwalniała grę w ofensywie, ale i szybko wracała do obrony, czym mocno zredukowała atuty lubujących się w szalonym tempie gry Szarych Wilków.

W pierwszej części ŚKPR kontrolował wynik, ale nie potrafił odskoczyć na większą liczbę trafień. Z jednej strony były własne błędy, z drugiej goście dobrze bronili, a w bramce bardzo dobrze spisywał się Krzysztof Muszak. Po zmianie stron wciąż trwała zażarta walka. Kłopoty świdniczan zaczęły się mniej więcej po kwadransie. W 42. minucie po rzucie Dawida Jankowskiego ŚKPR wyszedł na prowadzenie 22:19. Potem jednak cztery gole z rzędu rzucili oławianie i na tablicy pojawił się rezultat 23:22 na korzyść rywali. W 52. minucie do remisu 25:25 doprowadził Adam Chmiel, ale goście odpowiedzieli aż trzema trafieniami. W ostatnich minutach świdniczanie robili co w ich mocy, aby przynajmniej wyszarpać remis i przedłużyć rywalizację do konkursu rzutów karnych. Była na to realna szansa, ale w szalonym pościgu gracze trenera Krzysztofa Terebuna nie ustrzegli się błędów i ostatecznie Moto-Jelcz obronił minimalną przewagę.

Co ciekawe swój mecz niespodziewanie przegrał też trzeci w tabeli GOKiS Kąty Wrocławskie i właśnie z tym przeciwnikiem zmierzą się Szare Wilki w następnej kolejce. Zapowiada się pasjonujący pojedynek, w którym obie strony będą chciały wrócić na zwycięską ścieżkę.

ŚKPR Świdnica – Moto Jelcz Oława 28:29 (14:13)

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski, Olichwer 1 – Chmiel 9, Jankowski 3, Borowski 3, Pęczar 3, Dębowczyk 2, Etel 2, Wołodkiewicz 2, Starosta 2, Pęczar 2, Redko 2, Bal, K. Stadnik

Karne: ŚKPR 1/1, Moto Jelcz 0/0

Kary: ŚKPR 8 minut, Moto Jelcz 6 minut

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułKoleje Dolnośląskie chcą kupić nowe pociągi. Hybrydowe składy miałyby dojeżdżać do Świdnicy