Strona główna Wydarzenia Poradnik jaki materac wybrać

Poradnik jaki materac wybrać

0

W sklepach można dziś liczyć na bardzo szeroki asortyment nowoczesnych i niezwykle komfortowych materaców do spania. Niekiedy rodzi to trudności z dokonaniem właściwego wyboru. Zawsze warto zapoznać się z zaleceniami konkretnej firmy, ponieważ każdy producent oferuje nieco inne materace i może w inny sposób oznaczać na przykład stopnie twardości. Na pewno istotne jest, aby materac był optymalnie dopasowany do potrzeb danej osoby, a przede wszystkim budowy jej ciała oraz jego wagi.

Poradnik jaki materac wybrać

Jak dopasować twardość materaca do siebie?
Cenne porady na temat doboru materacy można znaleźć na przykład tutaj https://sweetsen.pl/news/n/92/Jaki-materac-wybrac – trzeba jednak pamiętać o tym, że wszyscy producenci mogą mieć nieco inne zalecenia odnośnie twardości swoich produktów, ponieważ korzystają z innych technologii i surowców. Na pewno stopień twardości zależy od wagi ciała osoby śpiącej oraz jej wzrostu. Zwykle można znaleźć podział na:

  • materace miękkie,
  • materace średnio twarde,
  • materace twarde,
  • materace bardzo twarde.

W zależności od wskazanych przedziałów wagowych oraz indywidualnych preferencji, można wybierać spośród dostępnych modeli danej kategorii. Są na przykład osoby, które po prostu preferują twarde podłoże do snu i nie czują się dobrze, kiedy materac zbytnio zapada się pod nimi lub jest za miękki. Warto jednak pamiętać, że za twardy model może wywołać niebezpieczne dla zdrowia uciski na naczynia krwionośne, czy niektóre z organów wewnętrznych.

Które surowce są najbardziej funkcjonalne?
Producenci materaców korzystają z bardzo nowoczesnych materiałów, również tych pochodzenia naturalnego. Dzisiaj wszystkie modele są higieniczne i umożliwiają wentylację. Decydując się na bardziej miękkie rozwiązanie, warto przeglądać materace piankowe i lateksowe. Wśród tych twardych można polecić bez wątpienia materace kokosowe, czy z trawy morskiej. Niezmiennie sporą popularnością cieszą się materace sprężynowe kieszeniowe, ponieważ są nie tylko bardzo wygodne, ale też solidne i niezwykle trwałe.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoronawirus w Europie. Sanepid przypomina gdzie szukać pomocy
Następny artykułO dotacjach dla mieszkańców i planach zagospodarowania przestrzennego