Strona główna Wydarzenia PIT w 2020 roku – najważniejsze informacje

PIT w 2020 roku – najważniejsze informacje

0

Termin rozliczenia podatkowego za 2019 rok coraz bliżej, dlatego warto przyjrzeć się zmianom w przepisach, a także przypomnieć sobie, jak wysłać PIT-37 przez internet. Sprawdzamy też, ile wynosi w tym roku kwota wolna od podatku.

  1. Kwota wolna od podatku w 2020 roku
  2. Progi rozliczeniowe
  3. PIT online 2020

Rozliczenie PIT-37 w 2020 roku to coroczny obowiązek, który czasem może przysporzyć zmartwień. Jednak jeśli jesteśmy skrupulatni i postępujemy zgodnie z podpowiedziami, nie musimy się niczego obawiać. PIT 37 online jest nieskomplikowany, a wysyłka właściwie wypełnionego formularza może być szybka i przyjemna.

Kwota wolna od podatku w 2020 roku
Zgodnie z przepisami prawa, rząd ustala określoną wysokość dochodu, od której nie trzeba odprowadzać podatku. Dla wielu osób, które np. pracują dorywczo i zarabiają przy tym niewiele, jest to szczególnie istotna liczba. Kwota wolna od podatku może też wpłynąć na wysokość podatku, jaki odprowadzamy do Urzędu Skarbowego. Dobrą wiadomością jest fakt, że kwota zwolniona od podatku sukcesywnie rośnie. Dla przykładu przed kilkoma laty nie trzeba było płacić podatku, jeśli w przeciągu całego roku zarobiliśmy maksymalnie 3091 zł, natomiast kwota wolna od podatku w 2020 roku to już 8000 zł.

Progi rozliczeniowe
Niektórzy przedsiębiorcy prowadzą ryczałt ewidencjonowany, więc rozliczając PIT nie interesuje ich tzw. próg rozliczeniowy. Jednak większość z nas korzysta z tzw. ogólnych zasad podatkowych, gdzie obowiązują progi rozliczeniowe. Dochód, jaki znajdzie się w tabeli druku PIT-37, a jest mniejszy niż wspomniane 8000 zł oznacza, że nie musimy płacić podatku dochodowego. Kolejną ważną kwotą jest 85 528 zł. Jeśli w ciągu roku zarobimy mniej, zapłacimy 17% podatku dochodowego. Pod tym względem to kolejna zmiana, ponieważ wcześniej płaciliśmy 18% podatku. Natomiast jeśli nasze zarobki wykroczyły poza 85 528 zł, konieczne będzie uiszczenie 32-procentowego podatku.

PIT online 2020
Coraz większą popularność zyskują programy do rozliczenia PIT 37 przez internet. Wybór jest szeroki, a same programy nieskomplikowane. Wystarczy podążać według wskazówek oraz instrukcji, by po niedługim czasie wypełnić formularz PIT-37. PIT 37 za 2019 rok trafia od razu do wskazanego Urzędu Skarbowego, a dla nas niezwykle ważnym dokumentem elektronicznym jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które powinno trafić do nas niedługo po zatwierdzeniu i wysłaniu PIT 37 przez Internet. Zanim jednak wyślemy nasz PIT-37, pamiętajmy o przysługujących nam ulgach, a także możliwości przekazania 1% podatku na organizację pożytku publicznego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBędą kontrole po ostatnich wichurach. Nadzór budowlany apeluje do właścicieli
Następny artykułZdrowo na stole i w łóżku, czyli produkty eko