Strona główna 0_Slider Palili „trawkę” na dworcu, spali na ławkach. Interwencje straży miejskiej

Palili „trawkę” na dworcu, spali na ławkach. Interwencje straży miejskiej

1

120 razy świdniccy strażnicy interweniowali w minionym tygodniu po zawiadomieniach mieszkańców. W kilku sprawach nie musieli specjalnie oddalać się od swojej siedziby na świdnickim dworcu.

14.02.2020r. godz. 1805dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie pracownicy obsługi dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni. Patrol straży potwierdził zgłoszenie, mężczyzna odpowie przed sądem za uniemożliwianie korzystanie z urządzeń przeznaczonych do użytku publicznego.

15.02.2020r. godz. 1307operator monitoringu wizyjnego zauważył, że w poczekalni dworca PKP mężczyzna upadł uderzając głową o posadzkę. Patrol na miejscu stwierdził, że jest to znany nam z licznych interwencji bezdomny w stanie upojenia alkoholowego, który na skutek upadku doznał urazów głowy. Mężczyzna został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

16.02.2020r. godz. 600operator monitoringu wizyjnego zauważył trzech młodych mężczyzn, którzy na ulicy Dworcowej 6 (Komenda Straży Miejskiej w Świdnicy) zeszli schodami w dół do wejścia do pomieszczeń piwnicznych straży miejskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał całą trójkę palącą marihuanę. Młodzieńcy zostali ujęci i przekazani Policji. Za czyn swój odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Jak ustalono cała trójka pochodziła z Powiatu Dzierżoniowskiego, co wyjaśnia tak fatalny wybór miejsca na używanie narkotyków.

17.02.2020r. godz. 1223 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie pracownicy obsługi dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące dwóch nietrzeźwych mężczyzny (bezdomnych) leżących na ławkach w poczekalni. Patrol straży potwierdził zgłoszenie. Jeden z mężczyzn opuścił poczekalnię, natomiast drugi, z którym nie było kontaktu, został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Nie uniknie on jednak odpowiedzialności za swoje zachowanie. Sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

17.02.2020r. godz. 2010operator monitoringu wizyjnego zauważył, że w poczekalni dworca PKP na jednej z ławek śpi mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna (osoba bezdomna) swym wyglądem i zapachem skutecznie uniemożliwiał pasażerom korzystanie z części poczekalni. Po interwencji strażników opuścił on dworzec.

18.02.2020r. godz. 1610dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od osoby oczekującej na autobus w poczekalni dworca przy ulicy Kolejowej, dotyczące dwóch nietrzeźwych mężczyznach zaśmiecających poczekalnię i palących tam papierosy. Patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu zastano dwóch nietrzeźwych bezdomnych. Obydwaj za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/