Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowy żłobek w Strzegomiu oficjalnie otwarty

Nowy żłobek w Strzegomiu oficjalnie otwarty [FOTO]

0

Kolejny żłobek został oddany do dyspozycji małych mieszkańców gminy Strzegom. Kolorowy obiekt Żłobka nr 2 przy ulicy Jeleniogórskiej został oficjalnie otwarty 14 lutego. Obiekt będzie mógł pomieścić dwadzieścia sześć dzieci.

Tego samego dnia strzegomska delegacja uczestniczyła również w prezentacji Żłobka Miejskiego w Jedlinie-Zdroju, który powstał w ramach wspólnego projektu „Nowe żłobki w Strzegomiu i Jedlinie-Zdroju”, realizowanego przez Fundację Edukacji Europejskiej. – Projekt ten jest tak sfinansowany, że przez dwa lata rodzice nie płacą ani za pobyt, ani za wyżywienie dzieci – wyjaśniał burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Bardzo cieszę się, że udało się zrealizować projekt stworzenia tych placówek. Wspólne działanie strony rządowej i samorządowej, fundusze z programu Maluch+, fundusze gminy, do tego środki europejskie, współdziałanie gminy Jedlina-Zdrój i Strzegomia – efekt znakomity. Pokazuje to, że współdziałanie, dobry pomysł i konsekwentna realizacja przynoszą ciekawe efekty. Mam nadzieję, że w obu placówkach dzieci będą czuły się znakomicie, będą się bardzo dobrze bawić, rozwijać – mówił podczas otwarcia strzegomskiej placówki wicewojewoda Jarosław Kresa.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułRobert Biedroń z konwencją wyborczą w Świdnicy. „Dziś nad naszym bezpieczeństwem czuwają ludzie, którzy bezmyślnie biegają w kółko” [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKoleje Dolnośląskie chcą kupić nowe pociągi. Hybrydowe składy miałyby dojeżdżać do Świdnicy