Strona główna 0_Slider Giełda minerałów i biżuterii trwa w Galerii Świdnickiej

Giełda minerałów i biżuterii trwa w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Kolekcjonerskie minerały, a także naszyjniki, zawieszki, korale, bransoletki i inne wyroby z kamieni szlachetnym można znaleźć na stoiskach w holu Galerii Świdnickiej. Dziś rozpoczęła się siódma edycja, organizowanej w centrum handlowym, Giełdy Minerałów i Biżuterii. Kiermasz potrwa do soboty. Jutro zaplanowano także warsztaty dla dzieci – Geo-Zabawa.

Miłośnicy kwiatów ziemi, bo tak nazywane są minerały, mają okazję – 21 i 22 lutego – podziwiać przepiękne okazy z różnych zakątków Polski, jak i całego świata. Wśród minerałów z Dolnego Śląska znaleźć można chociażby Ametysty, Kalcyty, Kwarce, Jaspisy oraz ciekawe Agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Zachwycić można się również muszlami morskimi, koralowcami oraz skamieniałymi amonitami. Tegoroczną gratką świdnickiej giełdy są wyroby z alabastru z Egiptu i drzewa hebanowego z Tanzanii.

Podczas kiermaszu odwiedzający mogą także kupić niepowtarzalną biżuterię z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów,  robionej przez wystawców i charakteryzującej się bogatym wzornictwem. Na stoiskach wystawione są też m.in. minerały łączone z naturalnymi produktami typu – muszla, drewno, konopie czy też len oraz wyroby z kamienia jak np. jaja, świeczniki, wazony.  Na kiermaszu można zgłębić również wiedzę na temat leczniczej mocy kamieni.

Dodatkowo już jutro – oprócz Giełdy minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych – w godzinach od 13.00 do 17.00, odbędą się warsztaty dla najmłodszych – Geo-Zabawa. Dzieci będą miały okazję poczuć się prawdziwymi paleontologami i za pomocą specjalnie przygotowanych dla nich narzędzi odkrywać prawdziwe skamieniałości. W trakcie zajęć pociechy będą własnoręcznie szlifować agaty, a także malować gipsowe figurki – amonity i wesołe dinozaury. Wszystkie wykonane prace dzieci będą mogły zabrać do domu na pamiątkę.

/oprac. AN/

Poprzedni artykułPrzegrały w Szczyrku, ale po walce
Następny artykułMartwe dziki leżą na torach od ponad tygodnia. Co z ASF?