Strona główna Wydarzenia Świdnica Elektryczne autobusy dla Świdnicy niemal gotowe

Elektryczne autobusy dla Świdnicy niemal gotowe [FOTO]

5

W ciągu najbliższych tygodni do Świdnicy dostarczone zostaną dwa elektryczne autobusy zamówione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Na linie wyjadą najprawdopodobniej w kwietniu.

fot. Wiktor Bąkiewicz/UM Świdnica

Pod koniec sierpnia 2019 roku świdnickie MPK rozstrzygnęło zamówienie na dostawę dwóch elektrycznych autobusów miejskich. Do przetargu stanęli wówczas: podpoznański Solaris, który zaproponował swoje pojazdy za 5 mln 289 tys. złotych brutto z terminem dostawy do 28 maja 2020 roku, a także szwedzkie Volvo oferujące dostawę autobusów za 5 mln 606 tys. złotych brutto do 23 kwietnia 2020 roku. Ostatecznie zdecydowano się na ofertę koncernu Volvo.

Tym samym do Świdnicy zostaną dostarczone dwa autobusy Volvo 7900 Electric, każdy o długości 12 metrów, mogące pomieścić ponad 70 pasażerów – w tym 32 na miejscach siedzących. Pojazdy będą całkowicie niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację, ładowarki USB dla pasażerów, monitoring wizyjny i system informacji pasażerskiej.

/mn/

fot. Wiktor Bąkiewicz/UM Świdnica

Poprzedni artykułO dotacjach dla mieszkańców i planach zagospodarowania przestrzennego
Następny artykułCegła klinkierowa – rosnąca popularność w Polsce