Strona główna 112 Działkowi złodzieje okradli dwie altanki. Chcą poddać się karze

Działkowi złodzieje okradli dwie altanki. Chcą poddać się karze

2

Przyłapani na gorącym uczynku złodzieje, którzy grasowali na terenie świdnickich ogródków działkowych chcą dobrowolnie poddać się karze. Decyzję w sprawie ich ukarania podejmie sąd.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 31 i 43 lat doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie ogródków działkowych ROD Aster 2. Obaj zostali ujęci około godziny 1.00. Istotną rolę w ich namierzaniu miały kamery monitoringu, na montaż których zdecydowała się część działkowców. Zarejestrowane nagrania zostały przekazane policji.

Jak wyjaśnia Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem za włamanie się do dwóch altanek. – Obaj przyznali się do zarzucanych czynów i zadeklarowali chęć dobrowolnego poddania się karze w wymiarze 3 miesięcy pozbawienia wolności i pół roku prac społecznych, a także zaoferowali naprawę wyrządzonych szkód – mówi Rusin.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do sądu, jednak wcześniej prokuratura zweryfikuje, czy mężczyźni byli w przeszłości karani i czy propozycja dobrowolnego poddania się karze może mieć w tym przypadku zastosowanie.

W środę wieczorem 31- i 43-latek zostali zwolnieni z policyjnego aresztu.

/mn/

Poprzedni artykuł35-latek z Bystrzycy Górnej odpowie za oszustwa podatkowe. Państwo miało stracić ponad 1,5 mln złotych
Następny artykułStworzyli ranking bezszkodowej jazdy. Jak wypadli kierowcy ze Świdnicy?