Strona główna 0_Slider Życzenia czytelników z okazji Dnia Babci i Dziadka

Życzenia czytelników z okazji Dnia Babci i Dziadka [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Są najlepszymi osobami na świecie. Poświęcają nam każdą wolną chwilę. Nie szczędzą swojej cierpliwości i miłości. Chętnie dzielą się zdobytym doświadczeniem i jakże cenną wiedzą. Są także prawdziwą skarbnicą wspomnień rodzinnych. Wkrótce – 21 i 22 stycznia będą też obchodzić swoje święto. Z tej okazji zaprosiliśmy Was do konkursu ze wspaniałymi upominkami dla naszych babć i dziadków. By je wygrać należało napisać dla nich życzenia. Które z nich zostały nagrodzone? 

W konkursie można było wygrać m.in. niezwykłe ilustrowane albumy „Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku”. Książki prezentują piękną ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są idealnym pomysłem na prezent mi.in. z okazji Dnia Babci i Dziadka. To także świetna propozycja wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki i opisy. Są bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości. Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna – rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków. „Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku” to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków.

Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych – dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu. Albumy te pielęgnują najcenniejsze wartości rodzinne i służą podtrzymaniu tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Kolejnymi doskonałymi upominkami na Dzień Babci i Dziadka, które można było zdobyć w naszym konkursie są wyjątkowe książki –  „Drzewo rodowe naszej rodziny”  oraz „Ukochanej Babci” . – Stwórz drzewo genealogiczne swojej rodziny i poznaj historię najbliższych krewnych. Pomoże Ci w tym książka „Drzewo rodowe naszej rodziny”. Pomyśl też o prezencie dla babci i przygotuj dla niej album – laurkę razem z książką „Ukochanej babci”.  Oba albumy to książki – pamiątki do samodzielnego uzupełniania i spisania historii rodziny. Za każdym razem tworzone indywidualnie są unikatowym pomysłem na prezent i doskonałym pretekstem, by pogłębiać relacje z najbliższymi – prezentuje albumy strona www.moidziadkowie.pl.

Te wspaniałe prezenty są dostępne w księgarniach oraz na stronie moidziadkowie.pl. Można je było także wygrać w naszym konkursie przygotowanym z okazji Dnia Babci i Dziadka. By je otrzymać, wystarczyło napisać: życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wspaniałe zestawy książek otrzymali: Katarzyna Rębilas, Monika Wlazlo, Roksana Mikołajek i Grzegorz Kuzniecow.

Poniżej życzenia laureatów konkursu:

wnuczek Staś (życzenia przesłane przez mamę Katarzynę Rębilas):

„Dziadku miły, dobrotliwy,
bądź wesoły i szczęśliwy,
niech Ci słonko zawsze świeci,
żyj spokojnie na tym świecie.
Żeby uczcić święto Twoje,
biegnę już po kwiaty moje.
Chcę za wszystko podziękować
i Cię Dziadziu, wycałować!

Życzę Tobie, Babciu miła,
byś się nigdy nie złościła,
niech w Twym życiu szczęście gości,
żyj mi długo w zdrowiu i radości.
Dziś z okazji Twego święta
mam dla Ciebie kwiatucha
i uśmiech od ucha do ucha!”

Życzenia przesłane przez Monikę Wlazlo:

„Wnuczka mała, wiec pisać, liczyć jeszcze
Nie umie, lecz umie życzyć!
I życzy Babci i Dziadkowi, składając dary :
Miłości, Pokoju, Wiary
I szczęścia bez miary!
Aby światła tak jasnego jak
Gwiazdka na niebie.
Żadna siła ciemna nie przyćmiła.
Blasku wiecznego, niesłabnącego
Daru ducha i realizacji wszystkich
Zamierzeń i planów.”

Życzenia przesłane przez Roksanę Mikołajek:

„Jesteście zawsze od kiedy się urodziłem. Pierwsze wspomnienia – Ty babciu piękna – w sukience i dziadziuś (obu zresztą mam z wąsami)! A potem całe mnóstwo miłości – spacery, całusy i ta pewność, że jestem dla Was najważniejszy!

Dziś chcę Wam życzyć zdrowia – przed nami bowiem wspaniałe przygody, radości – bo uwielbiam się z Wami śmiać, pomyślności – niech świat będzie tak dobry, jak dobrzy jesteście Wy. Dla mnie zawsze piękni, młodzi, z tysiącami pomysłów – będąc razem niczego nam więcej nie trzeba! Uwielbiam Was i kocham. Moje dziecko ma najlepszych dziadków na świecie!”

Życzenia przesłane przez Grzegorza Kuzniecowa:

„Babciu, dziadku, chodźcie z nami.
Damy wam łąkę z kwiatami, ze skowronkiem.
Do wąchania, patrzenia…
A do łąki dodamy życzenia.
Nawet, gdy się zachmurzy na niebie,
Nawet, gdy się kłopotów nazbiera,
My uśmiechamy się do siebie zawsze.
Jak dziś, jak teraz!”

Gratulujemy! Dziękujemy też za wszystkie zgłoszenia konkursowe i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych na portalu Swidnica24.pl

/red./

Poprzedni artykuł206 narodzin, 334 zgonów, 111 ślubów. 2019 rok w gminie Strzegom
Następny artykułPożar w Bojanicach. Słup dymu był widoczny ze Świdnicy [FOTO]