Świetnie w ostatnią sobotę, 11 stycznia zaprezentowały się kadetki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Występujące w Lidze Dolnego Śląska biało-zielone pokonały na wyjeździe lidera rozgrywek – ekipę #Volley’a Wrocław.
Bardzo dobrze spisujące się w tym sezonie podopieczne Macieja Leńskiego wystąpiły w stolicy Dolnego Śląska wyjątkowo pod okiem trenera młodziczek – Michała Tomiałowicza. Świdniczanki rozpoczęły mecz z wysokiego „C” i objęły prowadzenie 2:0 w setach. Niestety nie udało się utrzymać szaleńczego tempa. Rywalki zaczęły dochodzić do głosu i wykorzystywać większą ilość naszych błędów. Ostatecznie zwyciężyły dwie kolejne partie i do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był tie-break. Przyjezdne wróciły na właściwe tory i zdeklasowały swoje przeciwniczki w decydującej odsłonie, wygrywając 15:9. Mimo porażki #Volley Wrocław utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli. MKS Polonia Świdnica wciąż jest trzeci i znajduje się na znakomitej drodze, by wywalczyć przepustkę na szczebel centralny Mistrzostw Polski.
#Volley Wrocław – MKS Polonia Świdnica 2:3 (23:25, 18:25, 25:18, 25:20, 9:15)
/MDvR/





![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/ul.-Kopernika-100x75.jpg)
![Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej „piątce” w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Strzegom-DK5-kolizja-2026.02.01-100x75.jpg)


![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)