Do zderzenia dwóch samochodów doszło u zbiegu Placu Wolności i Długiej w Świdnicy. Jedna osoba jest poszkodowana.

Służby otrzymały zgłoszenie o godz. 20.30. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy JRG oraz OSP, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Z pierwszych informacji wynika, że jedna osoba jest poszkodowana, ale nie są to groźne dla życia i zdrowia obrażenia. Są utrudnienia w ruchu.
Prawdopodobnie przyczyną zderzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. – Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. 23-letni kierowca Seata został ukarany mandatem oraz punktami karnymi – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
/red./
Za zdjęcia dziękujemy czytelnikowi.





![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-100x75.jpg)


![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)