Strona główna 112 Za zbyt szybką jazdę przesiądą się na fotel pasażera. Rekordzista pędził 125...

Za zbyt szybką jazdę przesiądą się na fotel pasażera. Rekordzista pędził 125 km/h

5

Świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek, około godziny 7.30 w Krzczonowie. – Kierujący osobowym BMW 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Dodatkowo kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy.

Kolejny nierozważny kierowca, jadący o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, wpadł w ręce świdnickiej drogówki tego samego dnia w Boleścinie. O godzinie 16.55 kierująca Fordem 22-latka z powiatu dzierżoniowskiego przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h.

W obu przypadkach, w związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali ich mandatami w wysokości 400 złotych, a na ich konto trafiło 10 punktów karnych.

/mn/

Poprzedni artykułBałagan z oznakowaniem na Grodzkiej. Kierowcy zdezorientowani, straż miejska wlepia mandaty
Następny artykułLicznik „przekręcony” o 100 tys. km